banner1014

Tarihi Büyük Cami’de Miraç Kandili Programı

Bafra ilçesinde Miraç Gecesini münasebetiyle Büyük Camii’nde program düzenlendi.

Tarihi Büyük Cami’de Miraç Kandili Programı

Bafra ilçesinde Miraç Gecesini münasebetiyle Büyük Camii’nde program düzenlendi.

Bafra Müftülüğünden yapılan açıklamada; “Milletçe Üzüntülü ve hüzünlü olduğumuz bu günlerde ümmeti olmakla şereflendiğimiz sevgili Peygamber’imiz Hz. Muhammed (sav)’in üzüntülü ve hüzünlü bir anında tesellisine vesile olan ve O’nun vesilesi ile bizlerede ilahi bir lütuf ve ihsan olarak yaşatılan Miraç Kandilimizi tarihi Büyük Camimizde idrak eyledik.

Müftülüğümüzce organize edilen, vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde katılım gösterdiği program Akşam Namazı’nın akabinde getirilen tekbirler, Salât-ü selamlar ve okunan Kur’an-ı Kerîm ile başladı. Din Gönüllülerimizin okuduğu Aşr-ı Şerîf ,Mevlid İlahi ve kasideler ile devam etti.

İlçe Müftümüz Sayın Necmettin KAYAR’ın “ Peygamberimizin bir mucizesi olan İsra ve Mi’raç olayının nasıl meydana geldiğini, bu mübarek gecede Paygamberimiz vesilesiyle Rabbimizin bizlere bahşettiği müjdelerin idrakinde olmamızın önemini, Hayatımızın her alanında Âdetullah ve Sünnetullah’a uygun hareket etmenin gerekliliğini ve Yaşadığımız büyük depremin milletçe üstesinden gelme konusunda vatandaşlarımızın takdire şayan olan birlik beraberlik görüntüleri ve bunun devamının çok önemli olduğunu ” ifade ettiği sohbeti sonrasında depremde vefat eden kardeşlerimizin ve geçmişlerimizin ruhlarına ithafen okunan hatmi şeriflerin ve Kuran-ı Kerim’lerin duası ile programımız sona erdi.

Program sonrası Cemaatimize ikramlarda Bulunan Bafra Belediye Başkanımız Sayın Hamit KILIÇ Bey’e, ve Cemaatimize, Programda görev alan Din Gönüllülerimize, Cami Görevlilerimize ve katılımları ile Camimizi dolduran bay bayan Cemaatimize teşekkür ediyor; Miracımızın Rabbimize olması temennisiyle bütün vatandaşlarımızın Kandilini tebrik ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER