banner1014

Samsun Valisi Zülkif Dağlı'ya Önemli Görev

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İçişleri Bakanlığı tarafından sel felaketinin yaşandığı Sinop’un Ayancık ilçesindeki çalışmaları koordine etmek için geçici olarak görevlendirildi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı'ya Önemli Görev

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İçişleri Bakanlığı tarafından sel felaketinin yaşandığı Sinop’un Ayancık ilçesindeki çalışmaları koordine etmek için geçici olarak görevlendirildi.

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada; “Sel felaketinin ciddi olumsuzluklara yol açtığı Sinop'un Ayancık ilçesinde afetin yaralarının bir an önce sarılabilmesi için İçişleri Bakanlığımız tarafından çalışmaları koordine etmek üzere geçici olarak görevlendirilen Valimiz Sayın Doç. Dr. ZülkifDağlı, Babaçay ve Yeni Konak köylerinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, afetzede vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletti” ifadeleri kullanıldı.

Valilik açıklamasında; “Vatandaşlarımızla görüşerek, taleplerini dinleyen Sayın Valimiz, sel felaketinin yaralarını sarmak, izlerini silmek ve bu zor günleri geride bırakmak için devletimizin tüm imkanlarını seferber ettiğini ifade ederek, "Büyük afet nedeniyle kaybettiğimiz canların acısı tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Bu vesileyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Yitirdiğimiz canları geri getiremeyiz ama hem devletimiz hem de milletimiz bunun dışındaki her türlü kaybımızı birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde telafi edecek güç, imkân ve kararlılığa sahiptir. Bunu en kısa sürede sağlayacaktır" dediği belirtildi.

Samsun Valisi Doç. Dr. ZülkifDağlı, sanatçı Haluk Levent tarafından kurulan ve sel felaketinin yaralarının hep beraber sarılması konusunda devletimiz ve milletimizle birlikte gönüllü olarak yoğun gayret gösteren STK'larımızdan olan Ahbap Platformu'nun Genel Koordinatörü Gizem Morova ve beraberindekilerle görüştü.

Ülkemizin dört bir yanındaki hayırsever vatandaşlarımız tarafından yapılan yardımların Ayancık ilçesindeki köylere ulaştırılması konusunda yapılacak iş birliğinin istişare edildiği görüşmede Sayın Valimiz, Ahbap Derneği'ne desteklerinden dolayı teşekkür ederek, gösterdikleri gayretin çok anlamlı ve takdire şayan olduğunu belirtti.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER