banner1014

Kızılırmak Deltası’nda Dünya Göçmen Kuşlar Günü Kutlandı

8 Ekim Dünya Göçmen Kuşlar Günü için Kızılırmak Deltası Ramsar Alanı ve YHGS’ında kuşların göç yolları, kuş gözlemciliği ve doğadaki canlıları tanıma etkinliği düzenledi.

Kızılırmak Deltası’nda Dünya Göçmen Kuşlar Günü Kutlandı

Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğüne bağlı Samsun Şube Müdürlüğü 8 Ekim Dünya Göçmen Kuşlar Günü için Kızılırmak Deltası Ramsar Alanı ve YHGS’ında kuşların göç yolları, kuş gözlemciliği ve doğadaki canlıları tanıma etkinliği düzenledi.

Kızılırmak Deltası (Ramsar) Sulak Alanı tabiat turizmi açısından önem arz etmektedir. Kayıt altına alınan 362 türün 140 türü Delta’da üremekte olduğu bildirildi.

Tüm bu bilgilerin ve Kızılırmak Deltası’nın güzelliklerinin paylaşılması amacıyla öğrencilerle doğa yürüyüşü yapıldı. Kuş Gözlemi nerede, ne zaman nasıl yapılır bilgisi verildi. Kurumumuzun çalışmaları anlatıldı. Öğrencilere kuş türlerini tanıma fırsatı verildi.

Etkinliğe Samsun Şube Müdürü Mevlüt ÖZYANIK, OMÜ Ornitoloji Araştırma Merkezi adına Doç Dr. Kiraz ERCİYAS YAVUZ, İl Şube Müdürlüğü teknik personelleri ve OMÜ Vakıf Okulu öğrencileri katılım sağladı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER