banner1014

Hüryaşar’ın Kapısını Açmayan Şoförü Görevden Aldığı İddiası

Bafra Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar’ın şoförü olarak görev yapan Salih Küçük'ü, başkan yardımcısının kapısını açmadığı gerekçesiyle görevden alarak, eski çalıştığı yer olan zabıtaya geri gönderildiği iddia edildi.

Hüryaşar’ın Kapısını Açmayan Şoförü Görevden Aldığı İddiası

Bafra Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar’ın şoförü olarak görev yapan Salih Küçük'ü, başkan yardımcısının kapısını açmadığı gerekçesiyle görevden alarak, eski çalıştığı yer olan zabıtaya geri gönderildiği iddia edildi.

Söz konusu haber yerel haber sitelerinin yanısıra ülke genelinde yayın yapan haber sitelerinde de yer buldu.  Bahse konu haber; samsunhaber.com, internethaber.com, ensonhaber.com, nethaber.com ve odatv.com haber sitelerinde de yayınlandı. Bazı haber siteleri samsunhaber.com’un yayınladığı haberi kaynak göstererek sitelerinde yer verirken, bazı haber siteleri ise, Memur-Sen Samsun İl Başkanı ve Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız’ın Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, 'kendisini görüp ayağa kalkmadı' diye belediyede çalışan bir şoföre 'tuvalet önünde oturma' cezası vermesine tepki olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalara yer verdi.

Memur-Sen Samsun İl Başkanı ve Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Bir tarafta Londra’da salona sığmayıp dışarıda kalan vatandaşlarımızın soğukta kalmasını kendisine dert edinip hak helalliği isteyecek kadar tevazu ile yükselen büyüyen bir liderimiz. Diğer tarafta kurumlarda gezinirken ayağa kalkmadı saygısızlık yaptı bunun hesabını sorarım diyip bilenen fırsatını bulduğunda cezasını kesen yönetici müsfetteleri. Saygı duyulacak kararlarınız, sevginizi artıracak tevazunuz, peşinizde dim dik durulacak adamlığınız olduğunda bu millet gereğini yapar saygı sevgi talimatla olmaz” ifadelerini kullanmıştı.

www.internethaber.com’da yayınlanan haberde; “Yaşanan olayların son derece üzücü ve kabul edilemez olduğunu söyleyen Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız, ‘Hem Güngören’de yaşanan olay hem de Bafra ilçesinde yaşandığı iddia edilen hadise başta halkımız olmak üzere biz sendikacıları da irite etmiştir. Bu konuda sendikamıza birçok konu gelmesine rağmen olayların üstü kapatılarak çalışanlar mağdur edilmiştir. Bize gelen üzücü konular hakkında konunun muhataplarıyla görüşüp bu tür hadiselerin yaşanmaması için her türlü girişimi yapsak da maalesef bazı olayların önüne geçemiyoruz’ dedi.” İfadelerine yer verildi.

Haberde ayrıca; “Bafra’da yaşanan konuyla ilgili Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcısı’yla görüşmediğini gerek sendika gerekse insan olarak kendilerinin büyük fotoğrafla ilgilendiğini belirten Hamdi Yıldız, "Bu olay siyasi ayrım yapmaksızın Türkiye’nin hangi kurumunda yaşanırsa yaşansın bizim tepkimiz sert olur. Yapılan bu tür onur kırıcı davranışlara seyirci kalamayız. Sayın Cumhurbaşkanımız da İstanbul Güngören de yaşanan rezalete çok sert tepki vermiştir. Bu olay Bafra’da yaşandıysa ilgiler de gerekeni yapmalıdır. Kimse yaşananların üstünü örtmemelidir" şeklinde konuştuğu ifade edildi.

Bafra Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar’ın şoförü olarak görev yapan Salih Küçük, başkan yardımcısının kapısını açmadığı gerekçesiyle görevden alınarak, eski çalıştığı yer olan zabıtaya geri gönderildiği iddia edilmişti. Yaşandığı iddia edilen bu olay üzerine Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında; “Son günlerde yerel basında ve sosyal medyada gündeme gelen makam şoförü ile ilgili haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bir yıldır makam şoförü olarak görev yapan mesai arkadaşımızın kadrosunun zabıta memuru olması ve Zabıta Müdürlüğümüzden emekli olan personellerimizin olmasından dolayı adı geçen personelimizin tekrar zabıta memuru olarak görevlendirilmesi tarafımca yapılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerini kullanarak konuya açıklık getirdi.

KONUYA İLİŞKİN YAYINLANAN HABERLER

https://odatv.com/arabanin-kapisini-acmadi-diye-isinden-oldu-08121904.html

https://www.samsunhaber.com/samsun-haber/samsun-da-baskan-yardimcisi-kapisini-acmayan-soforu-h52239.html

https://www.internethaber.com/bafra-belediyesi-baskan-yardimcisi-saban-huryasar-kapisini-acmayan-soforu-gorevden-aldi-2068317h.htm

https://www.ensonhaber.com/samsunda-baskan-yardimcisindan-skandal-hareket.html

https://www.nethaber.com/guncel/bafra-belediye-baskan-yardimcisi-kapisini-acmayan-soforu-gorevden-aldi-7579

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 00:21

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER