banner1028

Depremden Etkilenen OMÜ Öğrencilerine Ulaşmak İçin Kriz Masası Kuruldu

Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın başkanlığında toplanan kriz masasında olağanüstü durum karşısında sağlıklı iletişim kurabilmek, depremden etkilenen öğrencilere ulaşabilmek amacıyla kurulan kriz masası 2 bin 560 öğrenciye ulaştı.

Depremden Etkilenen OMÜ Öğrencilerine Ulaşmak İçin Kriz Masası Kuruldu

Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın başkanlığında toplanan kriz masasında olağanüstü durum karşısında sağlıklı iletişim kurabilmek, depremden etkilenen öğrencilere ulaşabilmek amacıyla kurulan kriz masası 2 bin 560 öğrenciye ulaştı.  Toplantıda ayrıca bölgeye gönderilen ekipler ve ekipmanlar hakkında bilgi verildi.

“Kriz masası deprem bölgesindeki öğrencilere ulaşıyor”

Bölgede depremden etkilenen OMÜ öğrencileriyle ilgili çalışma başlattıklarını ifade eden Rektör Ünal, “Depremden etkilenen öğrencilerimize ulaşmak ve ihtiyaçlarını gidermek için kriz masası kurduk. Kriz masası öğrencilerimize ulaşarak durumlarını öğreniyor, sonrasında ise aileleriyle birlikte Samsun’a gelmelerini sağlayacağız. Geldiklerinde ise Samsun Valiliğiyle koordineli bir şekilde belirlenen noktalarda konaklamalarını ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda çalışma sürdürüyoruz.” diye konuştu.

“Sağlıklı iletişim kurmak adına koordinasyon yapılıyor”

Öğrencilere ulaşmak üzere kurulan kriz masasını yönlendiren Doç. Dr. Şener Şentürk, “2 bin 560 öğrencinin talepleri alındı. Alınan talepler doğrultusunda koordinasyonlar yapılıyor ve buna dair mail sistemi oluşturuldu. Mail sistemiyle ulaşamadığımız öğrencileri akademik personeller bize yönlendirecek daha sağlıklı iletişim kuracağız.” dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1047

banner1046