banner1028

Çiğdem Karaaslan Bafra’da Muhtarlarla Bir Araya Geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve Samsun Milletvekili ve Bafra Öğretmenevinde muhtarlarla bir araya geldi.

Çiğdem Karaaslan Bafra’da Muhtarlarla Bir Araya Geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve Samsun Milletvekili ve Bafra Öğretmenevinde muhtarlarla bir araya geldi.

Karaaslan konuşmasında, “Cumhurbaşkanımızın tabiri ile Dünya’ya bir nefes borusu açtık. Yani gıdaya ulaşmakta sıkıntı çekecek milyarlarca insan için İstanbul’da bir çözüm üretildi’ dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan konuşmasına şöyle devam etti; Birleşmiş Milletler, Ukraine ve Rusya taraflarını sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’da buluşturdu. Onları aynı masaya oturtturdu tıpkı daha önce uzlaşma görüşmelerinde yaptığı gibi. Ve savaşın başladığı günden bugüne kadar ilk kez ortak bir metin altına imza atmalarını sağladı. Aynı zamanda o imza atıldıktan sonra buğday fiyatları Dünya’da savaş öncesinin de altına düştü. Yani ne kadar büyük bir konuda bütün dünyayı derinden etkileyecek bir krizin eşiğinden Türkiye lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından nasıl dönüldüğünü bütün uluslararası basın manşet verdi.

Çünkü büyük bir gurur duyuyoruz, ben AK Parti Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı olduğum için değil bu milletin evladı olduğum için gurur duyuyorum. Türkiye’nin bu başarılarından. Allah kimseyi ülkesinin, memleketinin, bayrağının, şanının, şerefinin, gururunun yaşayamayanlardan koymasın. Ben Bafra’yı çok şanslı bir ilçe olarak tanımlıyorum, burada az önce söylediğim gibi Orhan Kırcalı Milletvekilimiz Samsun genelinin milletvekilidir ama Bafra’ya diş hastanesinden jandarmasına, millet bahçesinden yapılacak olan camisine ve yeni konut alımından bütçesine kadar gerçekten severek ve isteyerek yürekten gelerek çalıştığına şahidiniz.

Belediye Başkanımız yine aynı şekilde gecesini gündüzüne katmış hizmet üretmeye çalışıyor çok takdir ettiğimiz bir belediye başkanımız, ilçe başkanımız var. Bu başkanlarımız tecrübesiyle burada bütün teşkilatlarımızı ayakta diri tutmak için elinden geleni yapıyor. Kadın kolları, gençlik kolları başkanlarımız öyle ama asıl büyük başarı onların birliğiyle, onların sizinle olan iletişimi o yüzden en büyük gücümüzün milletin sesine kulak verebilmek olduğunu çok iyi gördüm.

17 yıldır AK Partide siyaset yapan bir milletvekili olarak şunu söylemek istiyorum size; Bugün yaşanılan sıkıntıların büyük çoğunluğu Türkiye kaynaklı değildir. Bütün dünya yanıyor, kavruluyor İtalya’da Başbakan görevi bıraktı. İtalya Cumhurbaşkanı önce kabul etmedi, sonra hükümetteki bütün Parlamento üyeleri istifasını kabul etti. İtalya’da böyle bir süreç var İngiltere Başkanı istifa etti. Avrupa’nın diğer ülkelerinde çok ciddi sıkıntılar var, Fransa’nın Başkanı ekonomik zorluklarla mücadeleyle ilgili çalışmalar içinde olduklarını söyledi; Kısacası Avrupa’da bugüne kadar hep dev ülkesi olarak gördüğümüz Amerika’da ve dünyanın geri kalanında çok büyük sıkıntılar var ve elbette ki etkileniyoruz çünkü petrol fiyatlarındaki değişiklik hayatımızın her alanına yansımış bütün ürünleri etkilemiş, tarımla uğraşan çiftçiler, hayvancılıkla uğraşan çiftçiler, esnaflar, ticaret yapanlar, hepimizin etkilendiği alanlar var ama Cumhurbaşkanımız başka bir şey yapıyor bu sefer diyor ki;

Biz buradan çıkacağız ama eski alışılmış yöntemlerle geçici çözümlerle bunu yapmayacağız, güçlenerek çıkacağız.

Ben vatandaşlarımızı bütün sıkıntıları karşısında ezdirmeyeceğim, o yüzden memura, o yüzden işçiye, o yüzden emekliye, o yüzden 3600 ek göstergeyle toplumun bütün kesimlerine dokunacak iyileştirmelerin halkla her iki haftada bir kabile toplantısından sonra bilgileri paylaşıyor.

Son olarak Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e de sizlerin huzurunda bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum, dualarımızı eksik etmeyelim. İnşallah tedavi süreci hızla tamamlanır sağlıkla eskisinden daha sağlıklı aramıza döner. Hakkınızı helal edin, ben her birinizin katılımından dolayı ve bu güzel toplantıyı düzenlediği için ilçe başkanımıza, belediye başkanımıza ayrıca çok teşekkür ediyorum sağ olun var olun” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER