banner1014

Çiftlik Caddesi'nde Esnafın Asfalt Sevinci Ticaretine Yansıdı

Çiftlik Caddesi Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı çalışmayla yenileniyor. Granit taşlar başka bir alanda kullanılmak üzere söküldü, yerine sıcak asfalt döküldü. Yapılan asfaltlama çalışması ise en çok cadde esnafını memnun etti.

Çiftlik Caddesi'nde Esnafın Asfalt Sevinci Ticaretine Yansıdı

Çiftlik Caddesi Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı çalışmayla yenileniyor. Granit taşlar başka bir alanda kullanılmak üzere söküldü, yerine sıcak asfalt döküldü. Yapılan asfaltlama çalışması ise en çok cadde esnafını memnun etti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi şehrin dört bir yanında asfalt çalışmalarını sürdürürken, Çiftlik Caddesi esnafının daha rahat bir ortamda ticaret yapabilmesi için de çaba gösteriyor. Geçen yıl trafiğe açtığı Çiftlik Caddesi’nin altyapısını güçlendirerek caddeyi sıcak asfaltla yeniledi. Yapılan çalışmanın bölge esnafı için önemli olduğunu belirten Çiftlik Caddesi Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Cihat Karahan, "Cadde şu anda çok güzel oldu. En güzel yanı ise kısa sürede çalışmalara başlanılıp bitirilmesi. Çalışmaların tam kapanma sırasında yapılmasından dolayı esnaf mağdur olmadı. Asfalt olmadan önce taşlar yerinden oynuyordu. Araçların geçişi sırasında su sıçratıyordu. Gürültü oluyordu. Esnaf olarak bizler de vatandaşlarımız da illallah etmişti. Sağ olsun başkanımız esnaf olarak bizlerin talebi doğrultusunda caddedeki soruna neşter vurdu. Bu durum esnaf olarak ticarete de olumlu yansıdı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir'e teşekkür ediyorum" dedi.

ESNAF RAHAT NEFES ALDI
Caddede 42 senedir esnaflık yapan Dursun Özdemir, "En güzel hali şu an ki hali. Bu alanın daha önceki halinden çok mustariptik. Yolun asfaltlanması ve yan taraflarının otopark olması esnaf olarak bizi memnun etti. Büyükşehir Belediye Başkanımız yolu yapmadan önce bizden görüş aldı. İsteklerimizi dikkate alarak istişare sonucunda yolu yaptı ve vatandaşların hizmetine sundu. Şu anda rahat bir nefes aldık" ifadelerini kullandı.

BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM
25 yıldır caddede esnaf olan Erkan Köse, "Önce cadde trafiğe açıldı ticaretimiz arttı. Ancak trafiğe açıldıktan sonra eski taşlar araçların geçişinde kırıldı ve sorun haline gelmişti. Yol asfaltlandı. Bu sorun da ortadan kalktı. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

KÖKSAL: MASRAF ETMEDEN KULLANIMA AÇTIK
Bölgede 960 metre uzunluğunda ve 5.60 metre genişliğinde sıcak asfalt uygulaması yaptıklarını anlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Metin Köksal, "Caddeye masraf etmeden esnaflarımızın, araç sürücülerimizin ve vatandaşlarımızın en rahat edeceği şekilde kullanıma açtık. Çok az bir çalışma kaldı. Asfaltı tamamen kendi ekipmanlarımızla yaptık. Bizim üretimimiz olan söktüğümüz taşları da yine yol çalışmalarımızda blok ve kesme taş olarak kullanacağız" diye konuştu. Köksal son olarak, Fen İşleri Daire Başkanlığı olarak 2019 yılında 450 kilometre, 2020 yılında 1250 kilometre yol yaptıklarını ve 2021 yılında da hedeflerinin 1500 kilometre yol olduğunu sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 12:44

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER