banner1028

Çarşamba Havalimanı’na Uluslararası Uçuşları Başlatınız

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; TBMM’de yaptığı konuşma ile Samsun İline yeterli sayıda uluslararası uçuşların yapılmamasının nedenlerini sordu.

Çarşamba Havalimanı’na Uluslararası Uçuşları Başlatınız

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek;” TBMM’de yaptığı konuşma ile Samsun İline yeterli sayıda uluslararası uçuşların yapılmamasının nedenlerini sordu. Samsun İlimiz nüfus yoğunluğu bakımından ülkemizin 16’ıncı, Karadeniz Bölgesinin en büyük ilidir. Samsun; Ayvacık ilçemizde Suat Uğurlu, Hasan Uğurlu, Çakmak Barajlarının çevresi, Tekkeköy mağaraları, İlkadım ve Atakum ilçelerimizdeki restoranlar, oteller, 19 Mayıs ilçemizde Kuş cenneti, Bafra da Derbent Barajı ve Kızılırmak Deltası, Ladik ve Havza kaplıcaları, Ladik gölü, Kayak merkezi, Vezirköprü ilçemizin Kunduz Ormanları, Kanyonu, daha sayamadığımız doğal güzellikleri ve Turizm alanlarıyla, doğal güzellikleriyle cennet bir il olmasına rağmen uluslararası direkt uçuşlar Samsun’a yapılmamaktadır. Avrupa, Uzak Doğu, Körfez ülkelerinden direkt uçuşların olmaması Samsun şehrimize turist gelişinde büyük engel oluşturmaktadır. TBMM’den, tüm yetkililere çağrıda bulunuyorum; Samsun- Çarşamba Havalimanına uluslararası uçuşları başlatınız! Samsun’umuzu cezalandırmayınız. En üstün standartlarda olan Çarşamba Havalimanına; Körfez ülkeleri, Uzak Doğu ve Avrupa ülkelerinden seferlerin başlatılmasında gerekli çalışmaların yapılmasını bekliyoruz.”

HAVZA- VEZİRKÖPRÜ ARASI YOL BAŞKA BAHARA KALDI!

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek;” Havza- Vezirköprü arasında yaklaşık otuz kilometrelik iki şeritli yolun uzun zamandır yapılamaması bölgemizde kazalara neden olmaktadır. Bu yolda sıkça kazaların yaşandığı kaza kayıtlarında mevcuttur. Yılan hikayesine dönen Vezirköprü- Havza arası yolun yapımına üç yıl önce başlanmasına rağmen bir ilerleme kaydedilemedi. Uzun zamandır yol yapımının durmasının nedeni olarak ödeneklerin bittiği olarak belirtilmektedir. Bu kısa mesafeli yolu tamamlamak umuyorum Millet İttifakının iktidarına nasip olacak diyor, Tüm Vezirköprü’ lü hemşerilerime sesleniyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Millet ittifakının iktidarında Vezirköprü- Havza arası yol mutlaka yapılacaktır. ”

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER