banner1014

Büyükşehir Belediyesinden Bafra’ya Bir Çalım Daha

İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz; “Büyükşehir’in Bafra’ya Hizmet Yapacağı Yok” dedi.

Büyükşehir Belediyesinden Bafra’ya Bir Çalım Daha

İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz; “Büyükşehir’in Bafra’ya Hizmet Yapacağı Yok” dedi.

Başkan Aydoğan Yılmaz yaptığı açıklamada; “Büyükşehir Belediyesi Proje Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından Meclis’e sunulan ve kabul edilen Bafra Kapıkaya Yamaç Paraşütü Tesisleri ve Bafra Kolay Sahilyolu ve Çevre Düzenlemesi Projeleri, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına 2018 yılı Turizm Geliştirmesine Yönelik küçük ölçekli altyapı yatırımlarına Mali Destek programında sunulan ve OKA tarafından kabul edilen Bafra Kapıkaya Yamaç Paraşütü Tesisleri projesinin 1 milyon 324 bin liralık tutarının 583 bin liralık kısmı Büyükşehir  Belediyesi tarafından karşılanacaktı ve yine Bafra Kolay sahil yolu ve Çevre Düzenlemesi projesinin 557 bin 755 liralık bütçesinin 139 bin 439 liralık kısmı Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktı.

Bir önceki Büyükşehir Belediye Başkanı ve Bafra Havacılık Sporları tarafından hazırlanan ve her yaz belirli günlerde Türkiye’nin çeşitli illerinden ve Dünyadan Festival için gelen insanların Bafra Turizmine büyük katkı sağladığı Festivalin, Fiziki altyapısıyla ilgili, Yerel Seçimlerden önce Bütçesi Büyükşehir Belediyesinde onaylanan projenin OKA’ya Müracaatı şimdiki Büyükşehir Belediyesi tarafından fesih edildi. Sayın Mustafa DEMİR Turizm ve altyapıyla ilgili bütün projeleri diğer ilçelere yaparken şimdi de Bafra için onaylanan projeleri iptal ettiriyor. Bafralılar Sizin Bafra’ya gösterdiğiniz üvey evlat muamelesini affetmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz; “Genel iktidar tarafından Türkiye’nin Ekonomisine, Tarımına, İhracatına, çözüm üretemeyen iktidar Yerel siyasette de Bafra’nın Turizmiyle ekonomisine katkı sağlayacak projelere de köstek oluyor. Genel Siyasette Başka Hükümetlerin Projelerini devam ettirmeyen Ak Parti Hükümeti, Yerelde, kendisinden önceki Başkanlar tarafından hazırlanan projeleri de iptal ettiriyor. Buradan Bafra Belediye Başkanına sesleniyorum; Büyükşehir Belediye Başkanının bu zihniyetine karşı Bafra’nın Turizmine ve Ekonomisine katkı sağlayacak bu Festivali büyütelim ve Fiziki altyapısını Siz oluşturun, Bizlerde gerekli desteği verelim” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zarife keskin
Zarife keskin - 2 yıl Önce

Deger verilicek yer il olacak yer bafra uvey olan bafra nedn acaba yollari koy yolu bile yok buraninn yollari gibi nedn acaba

SIRADAKİ HABER