banner1014

Başkanlar Esnafa Verdiği Sözü Tutmadı

Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e sert tepki gösterdi.

Başkanlar Esnafa Verdiği Sözü Tutmadı

Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e sert tepki gösterdi.

 Demir'in esnaflara verdiği 1000 TL destek sözünü, Demirtaş'ın da çayocağı ve kahvehanelere verdiği erzak yardımı sözlerinin yerine getirilmediğini ifade eden Mustafa Kara, başkanları sözlerini tutmaya ve esnafa vadettikleri katkıları vermeye çağırdı.

ESNAFLARIMIZIN UMUDU VE GURURU İLE OYNADILAR

Başkanların sözlerini tutmaları gerektiğini ve kendilerini de yalancı durumuna düşürdüklerini belirten Mustafa Kara, " Siyaset ve siyasetçiler halka doğruyu söylemek, vaad ettiklerini gerçekleştirmek zorundadır. Pandemi nedeniyle aylardır evine ekmek götüremeyen esnafa dönemin sonuna doğru biner lira para ve erzak yardımı vaad edenler sözlerini tutmamış, esnafın umutlarıyla ve gururu ile oynamıştır.

ESOB BAŞKANI İLE BİRLİKTE ESNAFA YALAN SÖYLEMİŞLER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediyede Esnaflar Birliği Başkanı ile bir basın toplantısı düzenleyerek, işyerleri kapalı olan esnafa 10 milyon lira ayırdıklarını ve her esnafa 1000'er lira yardım yapacakları vaadinde bulunmuş, esnaflardan dilekçe ve IBAN almıştı. Ancak gelinen noktada özellikle kahveci esnafının çok büyük bölümü bu yardımı göremedi.

Yine aynı şekilde İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ta işyerlerini hiç açmamış olan Kahveci esnafına 500 TL Nakit, çay ocaklarına da gıda yardımında bulunacakları sözünü vermişti. Bu yardımların çok önemli bölümü de esnaflarımıza ulaşmadı.

BAŞKANLAR YALAN SÖYLEDİ, BİZ DE YALANCI DURUMUNA DÜŞTÜK

Esnafa söz veren, Başkanlar söz verdiği için de onların sözüne güvenerek esnafa olayı açıklayan Kahveciler Odası da Başkanlar sayesinde yalancı durumuna düşmüştür. Buradan sözlerini tutmayan belediye başkanlarına sesleniyorum. Esnafın umutlarıyla oynamayın, vaatlerinizi yerine getirin sözlerinizi tutun. Kimseyi yalancı durumuna düşürmeye ve insanlarımızın gururlarıyla oynamaya hakkınız yok.

ESNAF SÖZÜNÜ TUTMAYAN, KENDİSİNİ MAĞDUR EDENLERE HESABINI SANDIKTA SORACAK

Makamlar geçicidir. Sizler o makamlardan gitmek zorunda kaldığınızda, sözlerini tutmayan, halka ve esnafına yalan söyleyen başkanlar olarak tarihe geçeceksiniz. Bunu istemiyorsanız lütfen sözlerinizi tutun, söz verdiğiniz destekleri verin. Yoksa bunun hesabını esnaf sandıkta sizden soracaktır." dedi.

CANİK BELEDİYE BAŞKANI SANDIKÇI'YA TEŞEKKÜR

Mustafa Kara, esnaflara verdiği sözü tutan ve desteklerini tüm esnaflara kesintisiz ileten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'ya da duyarlılığı ve destekleri için teşekkür etti.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER