banner1028

Başkan Topaloğlu; “Sevgi Engelleri Kaldırır”

v

Başkan Topaloğlu; “Sevgi Engelleri Kaldırır”

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçede yaşayan engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

Engellerin sevgiyle ve empatiyle aşılabileceğini belirten Başkan Topaloğlu, “ Hayattaki tüm engellerin sevgi ve empatiyle aşılabileceğini düşünüyorum. Birbirimizi sever ve empati kurabilirsek engeller ortadan kalkacaktır. Çünkü biz birlikte yaşamak için asla engel tanımıyoruz" dedi.

Başkan Topaloğlu,” Engellilere sosyal ve genel hizmetleri en güzel şekilde yapmanın hem sosyal devlet anlayışının hem de vicdani sorumluluğun görevidir. Bu konuda gereken duyarlılığın artması, bilinç ve hassasiyetin daha da artması temennimizdir. Engellilerin üreten, bağımsız bireyler olarak spordan sanata, yönetimden ticarete, sosyal hayatın bütün alanlarında aktif bir biçimde yer alabilmesi için hepimize görev ve sorumluluklar düşmektedir. Yapacağımız çalışmalarda engelli insanlarımızı unutmamız mümkün değil, onlara her zaman destek olacağımızın bilinmesini istiyorum. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız ”diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER