banner1028

Başkan Sandıkçı Gençlerle Örgü Ördü

Başkan Sandıkçı, köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi öğrenciler için örgü ördü.

Başkan Sandıkçı Gençlerle Örgü Ördü

Başkan Sandıkçı, köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi öğrenciler için örgü ördü.

Geçtiğimiz günlerde Canik Belediyesi ve Canik Kent Konseyi iş birliğiyle “Malzemesi Bizden, Örmesi Sizden” sloganıyla başlatılan sosyal sorumluluk projesine ilgi çığ gibi büyüyor. İlçedeki öğrenci, öğretmen, veli ve ev hanımlarının gönüllü katılımlarıyla gerçekleştirilen projede ihtiyaç sahibi öğrenciler için 500 adet atkı ve 500 adet bere örülüyor. Canik Uludağ Ortaokulu, “İlmek İlmek Sevgi Dokuyoruz” adıyla başlattığı kampanya ile projeye dahil oldu. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; öğretmen, öğrenci, veliler ve gönüllü vatandaşların bir araya gelip örgü ördüğü Canik Uludağ Ortaokulu’na ziyarette bulundu. Başkan İbrahim Sandıkçı, Canik Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Kenan Çağan ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette öğrenciler, öğretmenler ve ev hanımlarıyla birlikte örgü ördü.

BAŞKAN SANDIKÇI: “ÖRGÜ ÖRMEYİ NİNEMDEN ÖĞRENDİM”

Canik Belediyesi ve Canik Kent Konseyi iş birliğiyle başlatılan proje kapsamında 500’er adet atkı ve bere örüleceğini ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, ilçe olarak sosyal sorumluluk adına çok önemli bir adım attıklarını dile getirdi. “Çocuk yaşlarda edinilen tecrübe kalıcı oluyor” diyen Başkan Sandıkçı, kendisinin de çocukken ninesinden görerek örgü örmeyi öğrendiğini söyledi. Öğrencilerin örgülerini de yakından inceleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, emeklerinden dolayı onları kutladı. Öğretmenler ve velilerle birlikte öğrencilerin de örgü ördüğünü görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Sandıkçı, “Çocuklarımız farkında olmadan çok şey öğreniyor aslında. Okulun, idarenin, öğretmenlerin bu projede ciddi katkıları var. Bu işte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BU HALKA GENİŞLEMELİ"

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, sıcak bir atmosferde gerçekleştirilen ziyaretinde şunları söyledi: “İnşallah bu halkayı genişletiriz ve birlikte köy okullarına gidip ördüğünüz atkı ve bereleri yavrularımıza hediye ederiz. Kırsaldaki okullarda bir atkıya, bir bereye, bir çoraba gerçekten ihtiyaç duyan öğrenciler var. Öğrencilerin sevincine birlikte şahit oluruz.” Başkan İbrahim Sandıkçı, projeye destek vermek isteyen ev hanımlarının Canik Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hanım Konakları ile iletişime geçebileceklerini belirtti.

Ziyarete ev sahipliği yapan Canik Uludağ Ortaokulu Müdürü Zerrin Karagöl Şen, bu çabanın ‘Kelebek Etkisi' gibi büyüyeceğini dile getirdi. Projeye çocuklar ve annelerin yanı sıra babaların da destek verdiğini söyleyen Zerrin Karagöl Şen, “Okulumuz bu projeyle paylaşmayı hedefliyor. Öğrencilerimiz ördükleri atkı ve bereleri maddi durumu düşük olan arkadaşlarına hediye edecekler. Amacımız sevgi ve paylaşmayı ön plana çıkarmak. Katkılarıyla öğrenciler, veliler ve öğretmenlerimizle böyle samimi bir ortamda buluşmamıza vesile olan Canik Belediye Başkanı’mız İbrahim Sandıkçı'ya çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER