banner1014

Başkan Kocabaş "19 Ekim Muhtarlar Günü" Kutlu Olsun

Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş,‘’ Muhtarlarımız, halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir’’ dedi.

Başkan Kocabaş "19 Ekim Muhtarlar Günü" Kutlu Olsun

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş, kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.

Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş 19 Ekim Muhtarlar Günü mesajında, “Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.

Kamu hizmetlerinin vatandaşa ulaşmasında önemli görevler üstlenen muhtarlar aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarına da destek olmaktadır.

Köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde ciddi bir rol üstlenen muhtarlar hem milleti hem de devleti temsil gibi önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER