banner1014

Başkan Kılıç'ın Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Kılıç'ın Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Kılıç mesajında şu ifadelere yer verdi: "Diyanet İşleri Başkanlığı, ekim ayının ilk haftasını 1986 yılında 'Camiler Haftası olarak ilan etmiş, o zamandan itibaren bu hafta 'Camiler Haftası' olarak kutlamıştır.

Ancak camilerimizi din görevlilerimizden ayrı düşünmek mümkün değildir. Çünkü günün beş vaktinde camide bulunan, hatta zamanlarının çoğunu camide geçiren din görevlilerimiz, cami ile iç içe olmuşlar, adeta cami ile özdeşleşmişlerdir.

Sadece camiye gelen cemaatle yetinmemiş, görev yaptıkları yerlerdeki hastalar, çocuklar, yetimler, öksüzler, fakirlere de yakın ilgi göstermiş, onların dertleriyle yakından ilgilenmişlerdir.

Bu ayrıntı göz önüne alınarak 2003 yılından bu yana, bu hafta 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' olarak kutlamaktadır.

Din görevlilerimizin hatırlanmasını bir hafta ile sınırlı tutmuyoruz. Din adamlarımız, toplumu doğru yola yönlendiren büyüklerimizdir. Toplumumuzun ahlaki ve manevi değerlerinin yeşermesinde ve güçlenmesinde en büyük etken, kıymetli din görevlilerimizdir.

Onların duaları ile ilçemizin kalkınması ve gelişmesi için girdiğimiz bu yolda daha başarılı olacağımıza inanıyorum.

Bu vesile ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın Bafra’mıza, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, ilim ve irfan yolunda din görevlilerimizin haftalarını kutluyorum”

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 00:22

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER