banner1014

Başkan Kılıç'ın 10 Kasım Mesajı

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. Yıl dönümü nedeniyle bir mesajı yayımladı.

Başkan Kılıç'ın 10 Kasım Mesajı

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. Yıl dönümü nedeniyle bir mesajı yayımladı.

Başkan Kılıç mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde saygı ve rahmetle yâd ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal, saygın bir lider ve komutan olarak, ecdat yadigârı vatan topraklarının savunulmasında, milletimizin istiklale kavuşma mücadelesinde önderlik yapmıştır.

Cumhuriyetimizi bu toprakların tüm renklerini kaynaştırarak inşa eden Gazi Mustafa Kemal, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmış, Türkiye’nin bağımsızlığı ülküsünü benimsemiştir.

Gazi’nin en büyük ideali, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak olduğu kadar milli iradenin, millet egemenliğinin her şart altında korunması ve savunulması olmuştur.

Cumhuriyetin 98. Yıl dönümünü iftiharla kutlayan Türkiye, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye, demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmeye devam ediyor.

Bugün millet ile devlet arasındaki bağın, insanlarımız arasındaki kardeşlik, birlik ve bütünlük azminin her zamankinden çok daha kuvvetli olduğunu iftiharla ifade edebiliriz.

Bu düşüncelerle, vefatının 83. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar saygı ve şükranla anıyorum.“

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER