banner1014

Başkan Demirtaş’tan Muhtarlıklara Azerbaycan Bayrağı

İlkadım Belediyesi, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik hain saldırılarına tepki amacıyla ilçede bulunan tüm muhtarlara Azerbaycan Bayrağı hediye etti.

Başkan Demirtaş’tan Muhtarlıklara Azerbaycan Bayrağı

İlkadım Belediyesi, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik hain saldırılarına tepki amacıyla ilçede bulunan tüm muhtarlara Azerbaycan Bayrağı hediye etti.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın talimatıyla Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan tüm muhtarlara kardeş ülke Azerbaycan’a birlik ve beraberliğin sembolü olan Türk Bayrağı ve Azerbaycan hediye etti. Ekipler, ilçedeki 61 mahalledeki muhtarları kapı kapı ziyaret ederek, bayrakları muhtarlara etti. İlkadım Belediyesi’nin bu hediyesini anlamlı bulduklarını ifade eden muhtarlar İlkadım  Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a teşekkür etti.

“Birlik ve beraberliği çok ihtiyacımız var”

İlkadım Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Şerif Bahar’dan bayrağını teslim alan Selahiye  Mahalle Muhtarı Derya Bozkurt;” Başkanımızın bu düşüncesi çok anlamlı ve manidar. Şuanda ülkemizin birlik ve beraberliğe çok ihtiyacı var. Bayrağımıza ve kardeş ülke Azerbaycan’a sahip çıkmamız ve etrafında kenetlenmemiz gerekiyor. Başkanımız Necattin Demirtaş’a  ince düşünüp, göndermiş olduğu bayrakları bize hediye ettiği için canı gönülden teşekkür ediyoruz" açıklamasında bulundu.

“Kardeş ülke Azerbaycan bizim için değerlidir”

Bayrakların üzerinde yaşayan milletler ayrı  bir öneme sahip olduğunu ifade eden Adalet Mahallesi Muhtarı Kadir Turgut ise, "Bayrağımızın ne kadar değerli olduğunu son zamanlarda yaşanan olaylar sonucunda ortaya çıktı. Kardeş ülke Azerbaycan bizim baş tacımızdır. Bizlere bu değerli hediyeyi veren Belediye Başkanımız teşekkür ediyoruz" dedi.

“Biz büyük bir aileyiz”

Her yerde olduğu gibi biz İlkadım’ da 7’den 70’e Muhtarlarımızı da içine alan büyük bir aileyiz diyen  İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Bu ailenin en değerli üyelerinden biri de muhtarlarımız. Çünkü mahallenizdeki sorunlardan ,ihtiyaç sahibi ailelerden  ilk önce sizler haberdar oluyor ve bizi haberdar ediyorsunuz. Bu bir ekip işi. Kardeş ülke Azerbaycan’a her platformda destek olacağız. Bir olursak, daha güçlü bir İlkadım olur. İlkadım’ın güçlenmesi bölgenin güçlenmesidir. Allah birlikteliğimizi bozmasın” dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 00:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER