banner1028

Başkan Aksu'dan Kan ve İmmün Plazma Bağışı Çağrısı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, COVID-19 tanısı konulan, tedavi sürecinin ardından iyileşen ve belirlenen şartlara uygun tüm vatandaşlara immün plazma bağışında bulunmaları çağrısı yaptı.

Başkan Aksu'dan Kan ve İmmün Plazma Bağışı Çağrısı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, COVID-19 tanısı konulan, tedavi sürecinin ardından iyileşen ve belirlenen şartlara uygun tüm vatandaşlara immün plazma bağışında bulunmaları çağrısı yaptı.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını sürecinde Türkiye'nin başarılı yönetim gösteren ülkelerin başında geldiğini ifade eden Başkan Aksu, "Devletimiz, COVID-19 tanısı konulan hastalarımızın tedavilerini ilk andan itibaren ücretsiz yapıyor. Mart ayından bu yana ülkemizde yaşanan vakaların ardından son derece başarılı çalışmalar ortaya koyuldu. Bugüne kadar COVID-19 tanısı konan 244 bin 926 vatandaşımız iyileşti. Üzülerek ifade etmek istiyorum ki, 6 bin civarında vatandaşımız hayatını kaybetti. Kontrollü sosyal hayata geçişin ardından ise özellikle son dönemde vaka sayılarında artış var. Vatandaşlarımızdan maske-mesafe ve temizlik kurallarına uymalarını istirham ediyorum. Her birimiz, karşımızdakinin sağlığını düşünerek hareket etmek durumundayız. Bu konuda lütfen her zamankinden daha duyarlı olalım" dedi.

COVID-19 tanısı konulan ve şu anda tedavisi devam eden hastaların bir an önce sağlığına kavuşmasını arzuladıklarını dile getiren Başkan Ersan Aksu, COVID-19 tanısı konulan, tedavi sürecinin ardından iyileşen ve belirlenen şartlara uygun tüm vatandaşlara immün plazma bağışında bulunmaları yönünde çağrı yaptı.

Her bir canın çok kıymetli olduğunu vurgulayan Başkan Aksu, "Millet olarak kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı her zaman çok yoğun yaşıyoruz. Bu süreçte de bu duygularımız her zamankinden fazla yaşayarak hastalarımızın tedavisinde kullanılmak üzere  Türk Kızılayı'na immün plazma bağışında bulunabiliriz. Hastanede tedavi gören ve umutla bekleyen vatandaşlarımızın canına can katabiliriz. Bağışlanacak her kan plazması bir can için umut olacak. Şartlara uygun her vatandaşımız için şimdi sıra başka hastaları iyileştirmek için duyarlı bir davranış ortaya koymakta" diye konuştu.

Kan bağışının önemine de değinen Aksu, "AK Parti Samsun İl Başkanlığı olarak daha önce 'Hayat Kurtarmak Kanımızda Var' sloganıyla ve başka etkinliklerde de kan bağışında bulunmuştuk. Bilinmesini isterizki Türk Kızılayı gücünü milletimizden alıyor. Tüm halkımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER