banner1028

BAFİMDER 19. Kez Buluşturdu

Bafra İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (BAFİM-DER) “19. Mezunlar Buluşması” programı Bafra İHL okul bahçesinde yapıldı.

BAFİMDER 19. Kez Buluşturdu

Bafra İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (BAFİM-DER) “19. Mezunlar Buluşması” programı Bafra İHL okul bahçesinde yapıldı.

BAFİMDER tarafından organize edilen “19.Mezunlar Buluşması”, Bafra İmam Hatip Liselileri bir araya getirdi. Programa katılan misafirlere Pilav üstü tavuk ve baklava tatlısı ile ayran ikram edildi.


Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Önel Kur’an Kerim tilaveti yaptı.


Bafra İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (BAFİM-DER) Başkanı Hüseyin Dursun programda yaptığı konuşmada; “BAFİMDER olarak 12.sini düzenlediğimiz Geleneksel Buluşma Günü’ne hoş geldiniz. Dernek olarak sizlerin desteğiyle pek çok etkinliğe imza atıyoruz. Ben buradan faaliyetlerimize destek olan ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Okuyan kardeşlerimize burs sağlayan derneğimiz; maddi imkanı olmayan pek çok kardeşimize hayırseverlerin de katkılarıyla desteklerine devam etmektedir” ifadelerini kullandı.


Bafra Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Recai Oruç da yaptığı konuşmada; “Okulumuzun hedefi kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen ve problemlere çözüm üreten bireyler yetiştirmektir. Ayrıca öğrencilerimizin zihninde, insana, özgürlüğe, düşünceye, ahlaka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına katkıda bulunmaktır. Bafra İmam Hatip Lisesi; önderler ve tebliğciler yetiştiren bir okuldur. Milletimizin geçmişten gelen milli, manevi, ahlaki insan değerlerini yeni kuşaklara aktarma misyonu olan bir okuldur. İmam Hatip Lisesi başarılarla dolu bir okuldur. Ben bu başarılarda ve okulumuzun bugünlere gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür ederim. Öğrencilerimizin azimli çalışmalarının sonucu olarak elde ettiği her alandaki başarılar bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Çalışmalarda ve başarıların kazanılmasında emeği geçen hocalarımızı tebrik ediyor, öğrencilerimizi canı gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve AK Parti Samsun Milletvekili Av.Orhan Kırcalı birer selamlama konuşması gerçekleştirdiler.

Katılımcılar; Sanatçı Orhan Çakmak konseriyle güzel vakit geçirdiler.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2022, 01:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER