BAFDER Başkanlığına Mustafa Kürşat Pekşen Seçildi

Bafralılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığına Mustafa Kürşat PEKŞEN seçildi.

GÜNDEM 07.02.2023, 18:26 H. Eren
BAFDER Başkanlığına Mustafa Kürşat Pekşen Seçildi

Bafralılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı 5 Şubat 2023 Pazar günü  İstanbul/Kadıköy’deki dernek binasında gerçekleştirildi.

Genel Kurul Toplantısı, divan heyetinin seçimi ile başladı. Genel kurula katılan üyelerin oy birliği ile divan başkanlığına Bülent Arslan, divan başkan yardımcılığına Lütfi Anlayışlı, katip üyeliğe İsmail Tosun ve Uğur Dündar seçildiler. Gündemin okunmasının ardından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Akabinde İstiklal Marşı okunarak toplantı gündem maddelerine geçildi.

Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Tolgahan Acar faaliyet raporunu okuyarak son 3 yılda gerçekleştirdikleri faaliyetleri genel kurula aktardı. Başkan Acar konuşmasında; pandemi dönemindeki kısıtlı şartlara rağmen dernek faaliyetlerini devam ettirdiklerini, selesepet topkandil kültürünü İstanbulda’da yaşatmak amacıyla Kadıköy’de yürüyüş düzenlediklerini, Aziz Şehidimiz Tolga Pehlivan adına Bafra’da bir kütüphane kurulmasına destek olduklarını, ülkemizde yaşanan deprem ve sel felaketleri için yardım kampanyaları düzenlediklerini belirtti.

Faaliyet raporunun okunmasından sonra denetim kurulu raporu genel kurula takdim edilerek, mevcut yönetim kurulunun ibrası oylandı. Mevcut yönetim kurulu’nun ibra edilmesinin ardından yeni yönetim kurulu adayları kendilerini genel kurula takdim ettiler. Ardından yapılan seçimlerle birlikte derneğin yeni dönem yönetim, denetleme, disiplin ve balotaj kurulları belirlenmiş oldu.

Seçilen yönetim kurulu adına söz alarak bir teşekkür konuşması yapan yeni başkan Kürşat PEKŞEN, görev alacakları süreç içerisinde İstanbul’da Bafralılar’ın sesi olmaya devam edeceklerini belirterek, dünyanın her bir köşesinde; iş, sanat ve spor dünyasında yer alan Bafralı’ları bir araya getirmek için titizlikle çalışacaklarını ifade etti. Başkan PEKŞEN sözlerine şöyle devam etti: ‘Derneğimiz kurulduğu günden bu yana Bafra’mızın kültürel değerlerini yaşatmak için çok kıymetli organizasyonlara imza atmıştır. Bugünden itibaren de yeni yönetim kadrosu olarak ana gayemiz sadakatle bağlı olduğumuz memleketimize ve hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet etmek olacaktır.’

Derneğin eski yöneticilerinden Lütfi Anlayışlı ve Şükrü Köse de Bafralılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin tarihine ışık tutan konuşmalar yaparak, yeni yönetime başarılar dilediler.  Divan Kurulu adına bir konuşma da derneğin geçmiş dönem başkanlarından Bülent Arslan tarafından gerçekleştirildi. Bülent Arslan yaptığı konuşmada derneğin geçmişten bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetleri anlatarak yeni dönemde derneğin çok daha başarılı çalışmalara imza atacağından emin olduklarını ifade ederek, yeni yönetime başarılar diledi.

Bafralılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin yeni yönetim kurulu aşağıdaki şekilde oluştu:

Mustafa Kürşat PEKŞEN (Mühendis, İş İnsanı) – Yönetim Kurulu Başkanı

1990 Bafra doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Bafra’da tamamlamıştır. 2014 Yılında İTÜ Gemi İnşaatı Fakültesinden mezun olmuştur. Kurucusu olduğu KY Deniz Hava Teknolojileri A.Ş ve Keyparts Denizcilik Ltd. firmalarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. TMMOB Gemi Mühendisleri Odası 46. Dönem Yönetim Kurulunda Genel Sekreter, 47. Dönem Yönetim Kurulu’nda Genel Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır.

Erdal ÇAKMAK (Mühendis, İş İnsanı)-  Başkan Vekili

1973 Bafra doğumludur. İlköğretim ve lise tahsilini Bafra’da tamamlamıştır. 2006 Yılında YTÜ Gemi İnşaatı Fakültesinden mezun olmuştur.On altı yıl Denizcilik sektöründe Tesanelerde çalıştı.Kurucu ortağı olduğu Medgem Mühendislik İnş.Denizcilik San.ve Tic.Ltd.Şti şirketinde çalışmaya devam ediyor.

Hasan Hüseyin YILMAZ (Serbest Avukat) – Genel Sekreter

1994 Vezirköprü doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Vezirköprü’de tamamlamıştır. 2017 Yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Ekim 2018 tarihinden beri Beşiktaş’ta mukim Libra Hukuk & Danışmanlık’ta avukat olarak çalışmaya devam ediyor.

Erdal KAYA (Avukat)- Sayman

1978 Bafra doğumludur. Orta ve lise öğrenimini Bafra Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzun süredir amatör olarak futbol oynamakta ve halen İstanbul Barosu Futbol Takımının kaptanlığını yapmaktadır.

Burçak KURT ( Mühendis , İş İnsanı) –Başkan Yardımcısı

1988 Bafra doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Bafra’da tamamlamıştır. 2010 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Gemi inşaa mühendisliğinden mezun olmuştur. Kurucusu olduğu BTMteknik A.Ş firmasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Tolgahan ACAR (Mühendis, Girişimci) – Yönetim Kurulu Üyesi

1983 Almanya doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Bafra Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olarak başarı ile tamamlamıştır. Yeditepe Üniversitesi Bilgi İşlem Koordinatörlüğünde birim yöneticisi olarak görev almaktadır, aynı zamanda Takıtak girişiminin kurucusudur. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üst düzey görevler almakta ve Bafder’de 2017-2023 arasında dönem başkanlığı yapmıştır. Mentor ve konuşmacı olarak birçok üniversite ziyaretleri ile öğrenciler ile bir araya gelmektedir.

Mert EREL (Yönetici, Koordinatör)  - Yönetim Kurulu Üyesi

1977 Ankara doğumlu, aslen Samsun/Bafra’lı olan Mert EREL, ilk kurumsal çalışma hayatına 1996 yılında United Colors Of Benetton mağazasında başlamıştır. 1997 ve 2000 yıllarında Pepsi -Fruko Tamek A.Ş. De Satış departmanında geliştirme yöneticisi görevini üstlenmiştir. 2002 yılında Erikli Su İstanbul Kurumsal bayiliğinde satış, sonrasında ise genel merkezinde lokal bayiliklerin kurulumu ve gelişimini tam zamanlı saha çalışmaları ile gerçekleştirmiştir. 2005 yılı bir girişimci olarak yaklaşık 5 yıl kendi işini yapmıştır. Ardından Gümüş Su A.Ş’de saha operasyon kadrosunda bölgesel aktif bir yönetici olarak görev almıştır. Mert EREL, 2016 yılı itibari ile Coldwell Banker Türkiye (Master Franchise) bünyesine saha yöneticisi olarak katılmıştır. 2021 Nisan ayı itibarıyla da; TOR Holding’in iştiraki olarak yeni  kurulan bir grup şirketi Trem Turkey A.Ş. oluşumunda Genel Koordinatörlük görevini üstlenerek geçen 1 yılın ardından da şirketin bağlı olduğu TOR Holding bünyesinde eş zamanlı olarak Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörlüğü görevini de üstlenmiştir.

Emel Hatice YAYLACI  (Ögretmen) - Yönetim Kurulu Üyesi

1983 Sivas Gürün doğumludur.Orta ve lise öğrenimini Bafra Anadolu  Lisesinde tamamladıktan sonra 2005 yılında  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliğinden mezun olmuştur.17 senedir Istanbul da sınıf öğretmenliği yapmaktadır.15 senedir ailesiyle birlikte anaokulu ışletmeciliği yapmaktadır.

Aydın ÇELİK (İş İnsanı)- Yönetim Kurulu Üyesi

1978 Kuşçular Köyü /Bafra doğumlu, 1990 yılında Kuşçular ilköğretim okulundan mezun olmuştur. 2 kız babası. 1996 İstanbul'a gelmesinin akabinde Digital Baskı, Matbaa ve Reklam şirketi sahibidir. Özel ilgi alanı doğa sporlarıdır.

Ayyüce Ülkü ÇELİK (Spor Okulları Koordinatörü) - Yönetim Kurulu Yedek Üye

2001 İstanbul doğumludur. Prof. Faik Somer Spor Lisesi mezunudur. Nişantaşı Üniversitesinin takımında 2 yıl yer aldıktan sonra Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamak adına geçiş yapmıştır. Fenerbahçe Spor Okullarında , (Kartal) Cimnastik Okulunun aynı zamanda da Boran Akademi Pilates/ Reformer (Kartal )şubelerinin sorumlusudur.

Hızır Ali TUBAY  (Yatırım Danışmanı)- Yönetim Kurulu Yedek Üye

1992 Bafra doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Bafra Lisesi’nde, lisans eğitimini Finans bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Gedik Yatırım’da yatırım uzmanlığı yapmaktadır.

Buse HERGÜL (Öğrenci) – Yönetim Kurulu Yedek Üye

2002 İstanbul doğumludur. 2020 yılında Kartal Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünü kazanmıştır. Şu anda 2. sınıfta olup eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi'nde Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası bölümünü okumaktadır. Öğrenciliği gereği düzenli bir işte çalışmasa da ortaokul ve lise düzeyinde matematik özel dersi vermektedir.

Şeref Atakan ER (Mühendis) - Yönetim Kurulu Yedek Üye

1991 Bafra doğumludur. Bafra Anadolu Lisesi ardından İstanbul Teknik Üniversitesi mezunudur. Anatolia Geneworks şirketinde Yazılım Koordinatörü ve Gömülü Yazılım Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Emre BARAN (Öğrenci) - Yönetim Kurulu Yedek Üye

1999 Bafra doğumludur.İlköğretim eğitimini Bafra’da, lise eğitimini Trabzon Yomra Fen Lisesi’nde tamamlamıştır.Şu anda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde 6. Sınıfta olup intörn hekim olarak ihtisasına devam etmektedir.

                                            

Kaynak: Haber Merkezi
Yorumlar (1)
Oktay ünal 1 yıl önce
Kürşat kardeşim tebrik eder başarılarının devamını dilerim gemici ağırlıklı bir yönetime tekrar başarılar dilerim
banner810
17
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Nisan 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 32 87
2. Fenerbahçe 32 85
3. Trabzonspor 32 52
4. Beşiktaş 32 48
5. Rizespor 32 48
6. Başakşehir 32 46
7. Kasımpasa 32 46
8. Sivasspor 32 44
9. Antalyaspor 32 42
10. Alanyaspor 32 42
11. A.Demirspor 32 40
12. Samsunspor 32 38
13. Ankaragücü 32 37
14. Kayserispor 32 37
15. Konyaspor 32 36
16. Hatayspor 32 33
17. Gaziantep FK 32 31
18. Karagümrük 32 30
19. Pendikspor 32 30
20. İstanbulspor 32 16
Takımlar O P
1. Eyüpspor 30 68
2. Göztepe 30 60
3. Kocaelispor 30 52
4. Ahlatçı Çorum FK 30 52
5. Sakaryaspor 30 51
6. Bodrumspor 30 49
7. Boluspor 30 46
8. Bandırmaspor 30 46
9. Gençlerbirliği 30 44
10. Erzurumspor 30 41
11. Keçiörengücü 30 36
12. Şanlıurfaspor 30 34
13. Ümraniye 30 34
14. Manisa FK 30 33
15. Tuzlaspor 30 32
16. Adanaspor 30 32
17. Altay 30 15
18. Giresunspor 30 7
Takımlar O P
1. M.City 32 73
2. Arsenal 32 71
3. Liverpool 32 71
4. Aston Villa 33 63
5. Tottenham 32 60
6. Newcastle 32 50
7. M. United 32 50
8. West Ham United 33 48
9. Chelsea 31 47
10. Brighton 32 44
11. Wolves 32 43
12. Fulham 33 42
13. Bournemouth 32 42
14. Crystal Palace 32 33
15. Brentford 33 32
16. Everton 32 27
17. Nottingham Forest 33 26
18. Luton Town 33 25
19. Burnley 33 20
20. Sheffield United 32 16
Takımlar O P
1. Real Madrid 31 78
2. Barcelona 31 70
3. Girona 31 65
4. Atletico Madrid 31 61
5. Athletic Bilbao 31 57
6. Real Sociedad 31 50
7. Valencia 31 47
8. Real Betis 31 45
9. Villarreal 31 39
10. Getafe 31 39
11. Osasuna 31 39
12. Las Palmas 31 37
13. Sevilla 31 34
14. Deportivo Alaves 31 32
15. Mallorca 31 31
16. Rayo Vallecano 31 31
17. Celta Vigo 31 28
18. Cadiz 31 25
19. Granada 31 17
20. Almeria 31 14