banner1014

Alaçam’da Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı

Samsun’un Alaçam ilçesinde bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda yapıldı.

Alaçam’da Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı

Samsun’un Alaçam ilçesinde bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda yapıldı.

İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN Başkanlığında yapılan toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet İkbal ACAR, Daire Amirleri ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan Kaymakam Fikret ZAMAN; "Bağımlılıkla mücadele sadece Türkiye'mizin değil dünyanın kanayan yarasıdır. İlçemizde de bu konuya gereken önemi vermeliyiz. Her kurum üstüne düşen görevi yerine getirmelidir. Ben dahil herkes görmemezlikten gelmemeli ve adli makamlara yardımcı olunmalıdır" dedi. İlçe Sağlık Müdürü Ertan BAŞ'ın hazırladığı sine-vizyon gösterisinde bağımlılık yapan maddelere nasıl başlanıldığı, ileri boyutları ve sonucunda nasıl ölüme götürdüğü hakkında bilgiler sundu. Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet İkbal ACAR, bağımlılıkla mücadele konusunda ki bilgilerini paylaştı.

Daha sonra ilçe Kaymakamı Fikret ZAMAN, "Alaçam'da bağımlılık ve uyuşturucuyla mücadele çalışmalarını azim ve kararlılık içerisinde sürdüreceğiz. Birçok kurum ve kuruluşun işbirliğiyle yürütülen uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele çalışmalarını titizlikle takip ediyoruz. Bu minvalde özellikle yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullarımızda öğrenci, öğretmen ve velilerimize yönelik farkındalık çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Yine okullarımızda Psikolojik Danışmanlık olarak görev yapan rehber öğretmenlerimizden gönüllü olanların kurul çalışmalarına katılabileceklerini duyurduk, bu anlamda kurulun yapısını da zenginleştirmek ve çalışmalara ivme kazandırmak amacını gözetiyoruz." dedi.

Kaymakam ZAMAN, Kurum amirlerinin bu konularda neler yapabilecekleri hususunda görüşlerini dinledi.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER