banner1014

AK Parti Bafra Kadın Kollarından Görme Engelliler Derneğine Ziyaret

7-14 Beyaz baston ve körlük haftası kapsamında her yıl düzenli olarak ziyaret eden Ak Parti Bafra kadın kolları başkanlığı,  bugün Nazife Soruklu önderliğinde Bafra görme engelliler derneğini ziyaret ederek burada bulunan görme engellilerin beyaz baston haftasını tebrik etti.

AK Parti Bafra Kadın Kollarından Görme Engelliler Derneğine Ziyaret

7-14 Beyaz baston ve körlük haftası kapsamında her yıl düzenli olarak ziyaret eden Ak Parti Bafra kadın kolları başkanlığı,  bugün Nazife Soruklu önderliğinde Bafra görme engelliler derneğini ziyaret ederek burada bulunan görme engellilerin beyaz baston haftasını tebrik etti.

Yaklaşık yarım saat süren görüşmede engellilerin sorunları konuşuldu, bu sorunların çözülmesi için yapılması gerekenler ele alındı, beyaz bastonun önemine dikkat çekildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bafra görme engelliler derneği başkanı Ömer Ergül: “Her yıl düzenli olarak yaptığınız ziyaret bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Bu nazik ziyaretinizden dolayı şahsım ve üyelerim adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Engellilerin yaşadığı sorunları da sık sık dile getiren Ömer Ergül: ”Efendim engellilerle alakalı son yıllarda gerçekten çok güzel iyileştirmeler yapıldı. Ancak yeterli göremeyiz. Ne yazık ki hala engellilerin eğitimden istihdama, ulaşılabilirlikten sosyal hayata kadar birçok sorunları vardır. Sizler de takdir edersiniz ki her geçen gün engellilerin sayısı artmaktadır. Bunların çoğu engelli maaşıyla kıt kanat geçinen, işsiz kimselerdir. Allah aşkına 1800 Lira alan bir engelli nasıl geçinecek. Hadi onu geçtik. Derneğimizde üniversite mezunu birçok üyemiz var. Ne yazık ki bu arkadaşlar da işsiz, geçim sıkıntısı çeken insanlar.  Bu ve buna benzer sorunlar, engellilerin çektiği sıkıntıların gerçek boyutunu ortaya koyuyor. Kusura bakmayın sorunlarımızla sizlerin de başını ağrıtıyoruz. Ancak bu sorunlara çözüm bulunmazsa engellilerin durumu daha çok vahim bir hal alacaktır. Elbette bizler dernek olarak bu tür sorunların çözümü için gerek sizler, gerek Belediye, gerekse kaymakamlık gibi kurumların sürekli kapısını çalacağız. Sizler de bizim bu sorunlarımızı daha üst mercilere iletirseniz çok seviniriz. Bizler size, sizler de daha üst kurumlara bildirerek, engelli sorunlarıyla hep birlikte mücadele etmemiz gerekir” ifadelerini kullandı. 

Bahsedilen engelli sorunlarını büyük bir dikkatle dinleyen Ak Parti Bafra kadın kolları başkanı Nazife Soruklu: “engellilerin sorunları bizim sorunumuzdur. Onların yaşadığı sıkıntılar hepimizin sıkıntısıdır. Bizler Ak Parti olarak bu zamana kadar hep engellilerin yanında olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.  Tabi Ak Parti iktidarı döneminde engelliler yararına yönelik birçok çalışmalar yapıldı. Eskiden imkansız olan birçok proje hayata geçirilerek engellilerin istifadesine sunulmuştur. Peki bunlar yeterli mi? Elbette hayır. Az önce Ömer başkanımın da dile getirdiği çözüm bekleyen bir yığın engelli sorunu var. Ak Parti olarak bizler bu sorunların çözülmesi için elimizden geleni yapacağız. Sizler talep edin, bizler de üzerimize düşen neyse onu yapmaya her zaman hazırız”” dedi.

Derneğin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi de alan Nazife Soruklu, derneğin yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diledi. Keyifli bir sohbet havası içinde geçen ziyaret hatıra fotoğrafların çekimi ile sona erdi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan satılmış
hasan satılmış - 3 hafta Önce

haberimizi yayınladığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan, bizleri destekleyen, derneğimizin sesi olan, engelli sorunları dile getiren, onların da bu hayatta var olduuğunu topluma duyuran siz değerli basın mensupların çalışan gazeteciler gününüzü en içten dileklerimle kutlar, size ekibiize kolaylıklar dilerim. Derneğimizin çalışmalarını insanlara duyuran size ve ekibinize saygılar sunarım. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin.

SIRADAKİ HABER