banner1014

Afetzedelere Mobil Mutfaklardan Beslenme Hizmeti Başladı

Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen depremin hemen ardından ekiplerini bölgeye sevk eden Kızılay, 1000’e yakın personel ve gönüllüsüyle afetzedelere yardım ulaştırıyor.

Afetzedelere Mobil Mutfaklardan Beslenme Hizmeti Başladı

Gece saatlerinde Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşen 7,7 şiddetindeki depremin ardından Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın koordinasyonunda deprem bölgesine yapılabilecek destekler konusunda çalışmalar başlatıldı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük ve yıkıcı depremi sonrasında, gün içinde 7,6 büyüklüğündeki ikinci bir deprem ile Kahramanmaraş başta olmak üzere çevre illerde çok sayıda can kaybı yaşanırken yaralıların yanı sıra bölgede büyük hasar oluştu. Ulusal olarak yaşanılan afet sonrası sabah saatlerinde birçok koordinasyon toplantısı gerçekleştirilirken AFAD ve Kızılay Başkanlığı tarafından ihtiyaç malzemeleri belirlendi.

Kamuoyu ile paylaşılan ihtiyaç listesi ile birlikte Alparslan Türkeş Parkı yardım toplama merkezi oluşturuldu. Ayrıca Bafra Ticaret ve Sanayi Odası önünde ve Bafra Müftülüğünde yardım toplama noktaları oluşturuldu. 

Bafra Kaymakamlığı ve Bafra Belediyesi koordinasyonunda yürütülen yardım organizasyonu ile toplanacak malzemeler kayıt altına alınarak tasnif edildikten sonra AFAD İl Başkanlığı vasıtasıyla afet bölgesine ulaştırılacak.

İhtiyaç malzemelerine ilişkin listenin sosyal medya hesapları üzerinden duyurulmasından itibaren vatandaşlar yardımda bulunabilmek için toplama noktalarına akın etti. Vatandaşların yanı sıra Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, Bafra İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Hasan İrer, Bafra Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Yaşar Şenel, çalışmalara destek olmak için oradaydı.

Yardım malzemeleri toplama çalışmalarının koordineli bir şekilde yürütüldüğünü belirten Belediye Başkanı Hamit Kılıç yaptığı açıklamada; “Ülkemize ve depremden etkilenen bölge halkımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yardım çağrımıza kulak veren hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bafra'dan deprem bölgesine destek çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.  Yaralarımızı birlikte saralım.  Yardım merkezimize göndereceğiniz eşyaların KULLANILMAMIŞ olmasını rica ediyoruz. Halkımızın böyle zamanlarda duyarlılığı, tek vücut olması bizleri gururlandırıyor. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla, Oda ve sivil toplum örgütlerimizle, siyasi parti temsilcilerimiz ve gönüllü vatandaşlarımızla birlikte Bafra olarak elimizden ne gelirse yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen daha sonra; Bafra Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Bafra TSO Başkanı Serdal Sefa Kocabaş ve Bafra Ticaret Borsası Başkanı Tarık Erol’dan yardım kampanyası hakkında bilgi aldı, Bafra TSO Meclis üyeleriyle bir araya geldi.

İHTİYAÇ LİSTESİ

Çadır, Battaniye, Kışlık kıyafet, (Kaban, bere, eldiven, kazak, bot, polar vb.) bebek bezi, bebek maması, kadın hijyen paketi, bebek ana kucağı, yağmurluk, hasta yatağı, hasta bezi, engelli sandalyesi, tüplü̈ ısıtıcı, kuru gıda malzemeleri.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2023, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER