banner1028

4-6 yaş Kuran kursu öğrencilerinden Görme Engelliler Derneğine Ziyaret

Bafra ilçesi Hz. Hatice 4-6 yaş Kuran kursu öğrencilerinden Görme Engelliler Derneğine anlamlı ziyaret.

4-6 yaş Kuran kursu öğrencilerinden Görme Engelliler Derneğine Ziyaret

Bafra ilçesi Hz. Hatice 4-6 yaş Kuran kursu öğrencilerinden Görme Engelliler Derneğine anlamlı ziyaret.

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde il ve ilçe müftülüklerince açılan 4-6 yaş grubu Kur’an kursları, eğitim ve öğretim faaliyetleriyle her geçen gün büyümeye devam ediyor.

4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında gerçekleştirilen etkinliklerle çocuklara, milli ve manevi değerler noktasında yaşlarına uygun metotlarla eğitim veriliyor.  Bu kurslardan biri olan Diyanet işleri başkanlığı, Bafra müftülüğüne bağlı HZ Hatice 4-6 yaş Kuran kursu öğrencileri hocalarının rehberliğinde 3 Aralık dünya engelliler günü kapsamında Görme engelliler derneğini ziyaret etti.

Burada minik öğrencilerle hoş ve keyifli sohbetler edildi. Beyaz Bastonun önemine dikkat çekildi. Görme engelliler tarafından öğrencilere Beyaz Baston tanıtıldı. Öğrenciler bastonla yürütülerek empati etkinlikleri yapıldı. Ayrıca minik öğrenciler bildikleri dua, sure ve ilahileri söyleyerek ortama çok renkli bir hava kattılar. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ömer Ergül şunları söyledi. “Geleceğimizi büyük bir gururla emanet ettiğimiz 4-6 yaş Kuran kursu öğrencilerimizim ziyareti gerçekten bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.  Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Müftülüklerimize bağlı Kuran Kursların bu tür sosyal ve kültürel etkinlikler yapması çocukların akademik başarıları kadar bireysel ve sosyal becerilerini geliştirmelerine de katkı sağlamaktadır. 4-6 yaş Kuran Kursları, çocuklarımıza temel dini bilgilerin dışında sevgi, saygı, güzel ahlak ve hoşgörü gibi eğitimlerin verildiği bir kurumdur. Çocuklarımızın dinini seven, Kuranın yolundan giden, imanlı, ibadetine devam eden, milli ve manevi değerlerine bağlı sağlam nesiller yetişmesi açısından bu kurslarımızın önemi büyüktür. Çocuklarımız bizim için çok büyük bir nimettir. Çünkü geleceğimize sahip çıkacak, değerlerimizi koruyup kollayacak ve gelecek nesillere aktaracak olan çocuklarımızdır. Çocuklarımız bizlere bir emanettir, geleceğimiz de çocuklarımıza emanettir. Geleceğimizin temelini sağlam atmamız çocuklarımızı güzel yetiştirmemize bağlıdır. Bu anlamda hocalarımız çok güzel işler yapıyorlar. Büyük bir fedakârlık göstererek çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde yetiştiriyorlar. Bu yüzden Diyanetimizi, müftülüklerimizi ve buralarda çalışan bütün hocalarımızı özellikle tebrik ediyor, rabbimden kendilerine kolaylıklar diliyorum. Rabbim çocuklarımızı başımızdan eksik etmesin diyor, ailelerine, vatanımıza ve milletimize hayırlı nesiller yetişmelerini diliyor, bizleri ziyaret eden HZ. Hatice 4-6 yaş Kuran Kursu hocalarımız ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER