banner1014

19 Mayıs İlçesi’nde Kurban Kesim Elemanı Kursu

19 Mayıs Belediyesi Kurban Kesim Elemanı Belgesi Kursu Düzenledi.

19 Mayıs İlçesi’nde Kurban Kesim Elemanı Kursu

19 Mayıs Belediyesi Kurban Kesim Elemanı Belgesi Kursu Düzenledi.

Kurban Kesim Belgesi Kursu 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü 19 Mayıs Belediyesi toplantı salonunda başladı. İlgili kursa 57 kursiyer katıldı.

19 Mayıs Belediyesi öncülüğünde Halk Eğitim Merkezi, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlenen kursta 19 Mayıs Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Mahmut Bilgen, İş Güvenliği Uzmanı Recep Öztürk ve İlçe Ulucami İmamhatip Mücteba Ramazan Atar kursiyerlere gerekli olan bilgileri verdiler.

29 Temmuz Çarşamba günü saat 10.00 da yapılan sınav ile kurs son buldu. Milli Eğitim Bakanlığı kursiyerlere hayat boyu öğrenme Genel Müdürlüğü onaylı kurs belgesi verdi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu;” Halk ve çevre sağlığı açısından çok önemli olan kurban hayvanlarını kesen kesicilerin kursa tabi olarak belge almaları çok güzel oldu. Kursta bilgi veren görevlilerimize teşekkür ederim. Böylece pandemi sürecinde çok önemli olan sosyal mesafe, maske ve temizlik konuları da tekrar ele alındı. Şimdiden tüm vatandaşlarımın bayramını kutlar, iyi bayramla dilerim.” Dedi.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER