banner1020
banner978

Viranşehir’de Şnt Dağıtımında İzdiham

Viranşehir ilçesinde, Şartlı Nakit Transferi (ŞNT) dağıtımında eğitim ve aşı yardımı almak isteyen yüzlerce kadın aynı anda PTT şubesine girmeye kalkışınca izdiham yaşandı. İzdihamda çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.Sosyal Riski...

Viranşehir’de Şnt Dağıtımında İzdiham
Viranşehir ilçesinde, Şartlı Nakit Transferi (ŞNT) dağıtımında eğitim ve aşı yardımı almak isteyen yüzlerce kadın aynı anda PTT şubesine girmeye kalkışınca izdiham yaşandı. İzdihamda çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında, maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının eğitim masraflarına destek için verilen Şartlı Nakit Transferi'nden yararlanmak isteyen yüzlerce kadın, sabah saatlerinde kucaklarında çocukları ile 30 ile 55 lira arasındaki eğitim yardımını almak için Kışla Mahallesi'ndeki PTT Şubesi'ne geldi. Kuyrukta bekleyen kadınlar arasında sık sık tartışmalar yaşanırken, bir an önce içeri girmek istemeleri zaman zaman izdihama yol açtı. Ancak, tüm önlemlere rağmen bir an önce gişelere ulaşmak isteyenlerin neden olduğu izdihamda bazı kadınlar ile yanlarında bulunan çocukları ezilme tehlikesi geçirdi. PTT görevlilerinin alfabetik sıraya göre içeri almasıyla izdiham önlenmeye çalışıldı.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER