banner1014

Uydu Fırlatma Sistemi Projesi İmzalandı

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Roketsan arasında Uydu Fırlatma Sistemi Projesi Ön Kavramsal Tasarım Dönemi (Dönem-1) Sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı.Türkiye’nin mevcut ve müteakip uydu ihtiyaçları dikkate alındığında, sahip...

Uydu Fırlatma Sistemi Projesi İmzalandı
Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Roketsan arasında Uydu Fırlatma Sistemi Projesi Ön Kavramsal Tasarım Dönemi (Dönem-1) Sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı.

Türkiye’nin mevcut ve müteakip uydu ihtiyaçları dikkate alındığında, sahip olunması planlanan uydu programlarının ve planlanacak uydu programlarının sürdürülebilirliğini desteklemek ve uzaya bağımsız şekilde ulaşabilmek adına uyduların güvenli, maliyet etkin ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın yörüngeye yerleştirilmesi önem arz ediyor.

Projede sayesinde uzay teknolojilerinin önemli bir bölümünü oluşturan fırlatma faaliyetlerinin; tamamlayıcı bir hizmet olarak görülüyor. Bu amaç doğrultusunda, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile ROKETSAN A.Ş. arasında Uydu Fırlatma Sistemi Projesi Ön Kavramsal Tasarım Dönemi (Dönem-1) Sözleşmesi imzalandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER