banner1020
banner978

Trabzon'da Derede Balık Ölümleri

Trabzon’un Akçaabat ilçesi Söğütlü (Ganalima) Deresi'nde yaşanan balık ölümleri ve deredeki kirlilik dikkat çekiyor.Düzköy ilçesinden doğan ve Akçaabat ilçesinin Söğütlü beldesinde denize dökülen Ganalima Deresi'nde balık ölümleri...

Trabzon'da Derede Balık Ölümleri
Trabzon’un Akçaabat ilçesi Söğütlü (Ganalima) Deresi'nde yaşanan balık ölümleri ve deredeki kirlilik dikkat çekiyor.

Düzköy ilçesinden doğan ve Akçaabat ilçesinin Söğütlü beldesinde denize dökülen Ganalima Deresi'nde balık ölümleri yaşanıyor. Çevre sakinleri duruma tepki gösterirken, bölgedeki süt fabrikaları ile kömür tesislerinin atıklarının dereye bırakıldığını belirttiler.

Semt sakinlerinden Zekeriya Baş, dereden yukarı birçok fabrika ve iş yeri bulunduğunu belirterek, “Dere boyunca birçok fabrika ve iş yerleri var. Hafta sonları biriken atıklarını dereye veriyorlar. Bu atıklardan kaynaklanan balık ölümleri meydana geliyor. 23-30 yıl önce büyüklerimiz bu dereden su içiyordu. Şu anda bırakın su içmeyi dereye girilecek bir vaziyeti bile yok. Yetkililerimizin bu konuya el atmalarını bekliyoruz“ dedi.

Balık ölümlerinin ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin ölen balıklardan numune aldıkları öğrenildi.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER