banner1025
banner978

Taşucu Limanı'nda Ele Geçen Silah Ve Mermiler

CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer’in TBMM gündemine getirdiği, Taşucu’nda bir TIR’da 'silah ve mermi' bulunduğu iddiasını yanıtlayan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in, söz konusu silah ve mermilerin, TIR'ın zula tabir edileni bölümünde...

Taşucu Limanı'nda Ele Geçen Silah Ve Mermiler
CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer’in TBMM gündemine getirdiği, Taşucu’nda bir TIR’da 'silah ve mermi' bulunduğu iddiasını yanıtlayan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in, söz konusu silah ve mermilerin, TIR'ın zula tabir edileni bölümünde Lübnan’dan Irak’a götürülmek istendiğini açıkladığı belirtildi.

CHP'li Seçer tarafından yapılan açıklamaya göre, İçişleri Bakanı Muammer Güler, TBMM gündemine getirilen olayla ilgili olarak, yakalanan 8 adet silah ve 21 bin 100 mermiye el konulduğunu, silahların Lübnan’dan Irak’a gönderilmek istendiğini açıkladı.

CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer'in soru önergesine cevap veren Güler, "Önergeye konu edilen Irak plakalı bir TIR’la ilgili 15 Şubat 2013 tarihinde Taşucu Gümrük Müdürlüğü'nde, Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ile Taşucu Gümrük Muhafaza Müdürlüğü’nde görevli personel tarafından yapılan aramada tespit edilen 8 adet silah ve 21 bin 100 adet mermiye el konulmuştur” cevabını verdi. Güler ayrıca, TIR’ın yabancı uyruklu sürücüsü hakkında 'Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanuna' muhalefet suçundan işlem yapıldığını bildirdi.

Bakan Güler, silahların balistik incelemesinde herhangi bir suça karışmadıklarının tespit edildiğini de belirtti. Güler ayrıca, silahların ve şüphelinin Irak veya Suriye’deki terörist gruplar ile bağlantısı olduğuna dair herhangi bir bulguya rastlanmadığını kaydetti.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954