banner1020
banner978

Süleyman Soylu, Başakşehir’de Musiki Dinledi

Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan’ın bereketini ilçe genelinde kurulan iftar sofralarına taşıdığı sokak iftarları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’yu ağırladı. Daha sonra etkinlik alanına geçen Soylu, musiki dinledi.Ramazan...

Süleyman Soylu, Başakşehir’de Musiki Dinledi
Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan’ın bereketini ilçe genelinde kurulan iftar sofralarına taşıdığı sokak iftarları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’yu ağırladı. Daha sonra etkinlik alanına geçen Soylu, musiki dinledi.

Ramazan ayının yarısını geride bırakırken Başakşehir Ramazan akşamlarında Bahçeşehir etkinlikleri; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’yu ağırladı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliği yaptığı geceye, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel katıldı.

SOYLU, 10 YILDA TÜRKİYE’NİN KAT ETTİĞİ YOLLARI ANLATTI

Sokak İftarında Bahçeşehirlilerle bir araya gelen AK Parki Genel Başkan Yardımcısı Soylu, aynı sofrada aynı duaları paylaştığı Bahçeşehirlilerle birlikte olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, kendisinin de Bahçeşehir'de oturduğunu söyledi. Süleyman Soylu, Bahçeşehirlilerden, Türkiye'nin şuan ki durumuyla 10 yıl önceki durumunu karşılaştırmasını istedi. Bahçeşehirlilerin adaletli davranacağından emin olduğunu söyleyen Soylu, "Biraz empati kuralım. Bundan iki ay önce çok sayıda katkı maddesi olan ekmeğimiz bile artık katkısız olarak çıkıyor. Aynen batılı ülkelerde olduğu gibi. Bu da hayat kalitesinin yükseldiğini gösterir. 5 yıl öncesine kadar Haliç'in kokusundan geçilmiyordu ama bugün Marmara'dan Haliç'e bağ açılarak temizlendi. Yakın zaman önce Dünya Salık Örgütü İstanbul'un her yerinde denize girilebileceğini rapor etti. Sigara yasağıyla yeni nesile temiz bir hava sahası oluştu. Şimdi bu yeni nesli dünya standartlarında ulaştıracak eğitim sistemi yapıyoruz. 2002'de orta sınıfın sadece 17-18'i uçağa binebiliyordu. Bugün ise yüzde 67'si uçağa binebiliyor. Askerlerimiz bile artık bir taraftan bir tarafa uçaklarla naklediliyorlar" diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE YAŞAM KOŞULLARI BATIDAN DA YÜKSEK OLACAK”

15 yıl önce ay-yıldızlı pasaporta gösterilen hürmetle bugün dünyada bu pasaporta gösterilen hürmet arasında çok fark olduğunu söyleyen Soylu, “Türkiye, hiç olmadığı kadar yarına umutla bakabilmektedir, birlikle, beraberlikle ve kardeşlikle. Birlik ve beraberlik bu toprakların özüdür. Allah hiç bir zaman bu ülkeyi adaletli yöneticilerden ayırmasın. Bundan 15 yıl önce ay-yıldızlı pasaporta gösterilen hürmetle bugün dünyada bu pasaporta gösterilen hürmet arasında çok fark var. Bugün dünyanın her yerinde dünyanın en büyük ülkelerinin pasaportu gibi hürmet görüyor. Bu özgürlük ve demokrasiyle elde edildi. Kim ülkemize hizmet yapıyorsa onun önünde saygıyla eğiliriz. Bunu siyaset yapmak için söylemiyorum. Çünkü biz sadece cengaver bir millet değiliz. Büyük bir kültüre ve medeniyete sahip bir milletiz. Onun için bu topraklarda çok büyük alim, bilim adamı ve düşünür yetişmiştir. Ülkemiz çok güzel bir yolda ilerliyor. Tabi bunu istemeyenler de olabilir. ancak biz onları bir tarafa koyarak yolumuza devam edeceğiz. Tabi hiç kimseyi ötekileştirmeden, büyük Türkiye için hep birlikte yolumuza devam edeceğiz” dedi.

“DOSTLUK VE SAMİMİYETE BİRLİK, BERABERLİK TABLOSUYLA ULAŞABİLİRİZ”

Bu rahmet ayında aynı masada ilçe vatandaşlarıyla bir arada olmaktan keyif aldığını dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, bu yıl ikincisini düzenledikleri iftar programıyla 2 bin 500 kişiyi topladıklarını söyledi.

İftar programının ilçe halkının kaynaşması için oldukça önemli olduğunu söyleyen başkan Uysal, "Dostluğa ve samimiyete ihtiyacımız olduğu şu günlerde bunu, gösterdiğimiz bu birlik beraberlik tablosuyla aşabiliriz. Burada aynı masada yemek yiyebiliyorsak bundan sonrada kapılarımızda karşılaştığımızda bir birimizden bir selamımızı esirgemeyiz Sanatçısı, öğretmeni, işçisi ve patronuyla aynı sofrada buluşmak çok güzel bir şey olsa gerek. Bu akşam gelen gelemeyen herkese cani gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bahçeşehir sokak iftarından sonra Bahçeşehir Gölet Ramazan etkinlik alanına geçen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, sanatçı Uğur Aslan ve Doğuş ile çok sayıda vatandaş katıldı. Beraberlerindeki heyet ile etkinlik alanındaki stantları ziyaret etti. Heyet daha sonra etkinlik alanına geçerek sanatçı Yıldırım Bekçi’yi dinledi.

Sanatçı, sanat müziğinin pek çok makamında seslendiği eski ve yeni parçalarıyla müzik ziyafeti yaşattı.

“MUHABBET BAĞINDA BULUŞTUK”

Bu güzel topluluğu bir muhabbet bağında buluşturduğunu söyleyen Soylu, “Türk Sanat Musikisini bu kadar güzel icra eden yıllardan beri ortaya koymuş olduğu bu güzel anlayışla birlikte, iyi olmak onu sürdürebilmek ve herkesin hayranlığını kazanmak bu güzel topluluğu muhabbet bağında buluşturuyor. Bahçeşehir’e gelip bu güzel insanlarla birlikte olduktan sonra bizim milletimizin güzel hasretinin bir önemli özelliğini daha burada gördük. Siz konseri bitirecektiniz ama sizi bırakmadılar” dedi.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER