banner1028

Sbs Birincisi Eskişehir’den

Eskişehir Özel Çağfen Koleji öğrencisi Eylül Tiftikçi sınavdaki soruların tamamına doğru cevap vererek 2013 Seviye Belirleme Sınavında (SBS), Türkiye birincisi oldu.Eskişehir Özel Çağfen Koleji’nden 2012-2013eğitim öğretim yılında...

Sbs Birincisi Eskişehir’den
Eskişehir Özel Çağfen Koleji öğrencisi Eylül Tiftikçi sınavdaki soruların tamamına doğru cevap vererek 2013 Seviye Belirleme Sınavında (SBS), Türkiye birincisi oldu.

Eskişehir Özel Çağfen Koleji’nden 2012-2013eğitim öğretim yılında okul birincisi olarak mezun olan Eylül Tiftikçi, SBS’de de soruların tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi oldu.

Dersleri dikkatli dinlediğini belirten Eylül Tiftikçi, sonuçtan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Sınavda Türkçe alanında bulunan sorularda zorlandığını belirten Tiftikçi, sözlerine şöyle devam etti;

“Çok sevinçliyim. Dersleri hep derste öğrendim. Ezberleyici değil de, dersleri sorgulayıcı yaklaştım. Konu tekrarları da yaptım. Sınavdaki soruları tam doğru çıkarmayı amaçlıyordum, öyle de oldu. Böyle bir başarıyı bekliyordum. Bundan sonra Seviye Belirleme Sınavına (SBS) girecek arkadaşlarım girebildikleri kadar deneme sınavına girsinler. Bana bu sınavların çok etkisi oldu. Eksiklerini görüp, giderdim. Tercihime karar vermedim ama Bahçeşehir Çevre Fen ve Teknoloji Lisesini düşünüyorum.”

Kızının başarılı olacağından emin olduklarını dile getiren anne İlhan Tiftikçi ise;

“Ben ve eşim hep kızımızın yanındaydık. Böyle bir başarı geleceğini biliyorduk. Hep çalışkandı, başarılıydı. Ben ve eşim makine mühendisi. Biz hiç ders anlatmadık. Okulun katkıları çoktu” diye konuştu.

Baba Mustafa Haydar Tiftikçi de, kızının birinci olmasının kendilerine çok güzel bir duygu yaşattığını belirterek, şunları söyledi;

“Bu çok hoş bir duygu. Sınavın açıklanmadan ki halimizi görseydiniz. Eylül hep bunu hedefleyerek gitti. Hep ful çıkarmak istiyordu. Bunu başardı. Bizi çok sevindirdi. Kızımızı çok seviyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER