banner1020
banner978

Organ Bağışlayanların Ruhuna Mevlid Okutuldu

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Hayata Bağış Derneği organ bağışlayan vatandaşlar için mevlid okuttu.İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Hayata Bağış Derneği, beyin ölümü gerçekleşerek organlarını bağışlayan vatandaşlar...

Organ Bağışlayanların Ruhuna Mevlid Okutuldu
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Hayata Bağış Derneği organ bağışlayan vatandaşlar için mevlid okuttu.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Hayata Bağış Derneği, beyin ölümü gerçekleşerek organlarını bağışlayan vatandaşlar için Sultan Ahmet Camii’nde Mevlid -i Şerif okuttu. İkindi namazı sonrası okunan Mevlid-i Şerif’e organ bağışı alanların aileleri de davet edildi. Mevlid öncesi konuşan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, “Sağlık Müdürlüğü olarak 2001 yılından beri organlarını bağışlayan bürokratik planda hep kağıt, evrak üzerinde yaptık. 2001 yılında başlayan ilk yıl 12 tane bağışımız oldu. Yıllar içerisinde arttı, ortalama 50 ile 100 arasında değişen rakamlarla olmak kaydıyla. Gelmeden önce saydım 547 can bağışlanmış. Bu canların her birisinin arkada bir hayat hikayesi var. Yaşadıkları bir hayat var ve bir talihsizlik sonucunda beyin ölümleri var. Neticede aileleri kendi istekleriyle uygun bir şekilde bunların bir başka insana can vermek üzere bağışlanması söz konusu. Bizler de İstanbul Sağlık Müdürlüğü ve Hayata Bağış Derneği olarak onların ruhaniyeti için böylesine atmosferi çok yüksek, manevi duyguların çok yükseldiği bu ay içerisinde onlara bir şey yapabilir miyiz, ruhlarını bir kere daha rahmetle anıp onları ve ailelerini bir şekilde, bu anlamda olaydan haberdar edebilir miyiz diye düşündük” dedi.

“ÜMİT EDİYORUM ONLARIN RUHLARI HUZUR İÇERİSİNDEDİR”

Organ bağışlayanlara dua edeceklerini belirten Dokucu, “Sultan Ahmet Camii’nde ikindi namazından sonra müftülüğümüzün bilgisi ve desteğiyle bir program icra ediyoruz. Hem namaza hem Mevlid’e iştirak edeceğiz. Onların ruhlarına dualar edeceğiz, Fatihalarımızı, mevlidlerimizi göndereceğiz. Ümit ediyorum onların ruhları huzur içerisindedir. Biz kendilerine rahmet diliyoruz, ailelerin teşekkür ve minnetlerimizi ifade etmek istiyoruz. Organ bağışı alanların ailelerini de davet ettik, bugün onların ailelerinden de bir kısım insanlar var burada” diye konuştu.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER