banner1028

Kapıkule'den 10 Saniyede 1 Araç Giriş Yapıyor

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kapıkule’den her 10 saniyede 1 gurbetçi aracının yurda giriş yaptığı kaydedildi.Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın yaptığı açıklamada, "Geçen hafta Pazar...

Kapıkule'den 10 Saniyede 1 Araç Giriş Yapıyor
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kapıkule’den her 10 saniyede 1 gurbetçi aracının yurda giriş yaptığı kaydedildi.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın yaptığı açıklamada, "Geçen hafta Pazar günü 7 bin 433 adet yolcu aracı girişi ile tarihi bir rekorun kırıldığı Kapıkule Gümrük Kapısı, geçtiğimiz Pazar günü 8 bin 201 adet yolcu aracı girişi ile yeni bir rekora sahne oldu" diye konuştu.

Bölge Müdürü Yalçın, gurbetçilerin yazlık izin tarihleri ile Ramazan Bayramı tatili bir araya gelince, Kapıkule’de tüm zamanların en yoğun günü olarak bir hafta aradan sonra tekrar rekor kırıldığını belirterek, Kapıkule’de Pazar günü 24 saatlik süre içerisinde toplam 8 bin 201 aracın pasaport ve gümrük işlemlerinin yapıldığını, ortalama 10 saniyede 1 yolcu aracının işlemlerinin tamamlanmış olduğunu aktardı. Yalçın, "Bu yoğunluğa rağmen araçların ortalama bekleme süreleri ise yine tüm zamanların rekorunu kırarak 47 dakika 25 saniye olurken, Pazar günü Kapıkule tarihinde en çok araç girişi yapıldı. Bununla birlikte ortalama bekleme süresinin en kısa olduğu gün oldu" dedi.

Vatandaşlardan Kapıkule’den geçişleriyle ilgili Bölge Müdürlüğü'ne hiçbir şikayet intikal etmediğini kaydeden Yalçın, bir günde rekor sayıda işlemi rekor sürede gerçekleştiren Kapıkule Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü personelini tebrik ettiğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER