banner1020
banner978

İsdemir’deki Grev

İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, İSDEMİR’deki grevle ilgili, “Bu grevin sadece ekonomik yönü yok. İşçi insanca yaşamak istiyor” dedi.Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şubesi’nde...

İsdemir’deki Grev
İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, İSDEMİR’deki grevle ilgili, “Bu grevin sadece ekonomik yönü yok. İşçi insanca yaşamak istiyor” dedi.

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şubesi’nde bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına Sendika Mali Sekreteri Bayram Altun, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Metin Önde, Şube Sekreteri Hacı Gönül, Şube Mali Sekreteri Tuncay Avcı, Şube teşkilatlandırma Sekreteri Musa Okcu, Şube Eğitim Sekreteri Murat Kayış ve sendika avukatı Av. Cihan Ünal katıldı. Şube Başkanı Metin Önde, “Ciddi anlamda uzlaşmadan yana olmayan yönetimin anlayışı neticesi 15 Temmuz grevine çıktık. 7 aylık süreçte 8 defa görüşmemiz oldu. İki görüşmemizi grevden hemen önce yaptık. 65 gün hiç görüşmedik. Bilerek ve isteyerek bizi greve sürüklediler. Bizi görmek ve sesimizi duymak istemediler. Bu grevin müsebbibi biz değiliz. İSDEMİR yönetimidir” dedi.

Genel Başkan Gül de, “Bu grevin sadece ekonomik yönü yok. İşçi insanca yaşamak istiyor. İSDEMİR işçisi Bulgar Belene Kampı gibi sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Bizim sorunumuz insanca yaşamak. 6 bin işçinin sorumluluğunu taşıyorum. Hodri Meydan diyorum genel müdür gelsin gazetecileri de kendi belirlesin Atatürk Bulvarı’nda canlı televizyon yayında sorunlarımızı konuşalım. Bizlerin ortalama maşı 1800 TL. Geçenlerde ilgili bankaya gidip genel müdürün maaşını öğrenmek istedim. Genel müdür maaşına şifre koydurmuş. Kendisi bizim maaşlarımızı doktor, hakim, savcı maaşı olarak nitelendiriyor. Kendisi ise bu ülkenin Cumhurbaşkanından ve Başbakanından fazla maaş alıyor.

Ücret konusu bu grevin en son halkasıdır. Ücret dışında 21 maddede anlaşamadık. İşverenin asıl amacı örgütsüz bir toplum yaratmaktır. Bu genel müdür gitsin bu grev bir saate biter” dedi.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER