banner1025
banner978

Hintli Doktorlara Türkiye'de Beyin Pili Ameliyatı Eğitimi

Hindistan’dan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’e (ESOGÜ) gelen 3 doktora, bir süredir Parkinson hastaları için başarıyla uygulanmakta olan Derin Beyin Stimülasyonu (Beyin Pili) ameliyatının eğitimi verildi.Eskişehir Osmangazi...

Hintli Doktorlara Türkiye'de Beyin Pili Ameliyatı Eğitimi
Hindistan’dan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’e (ESOGÜ) gelen 3 doktora, bir süredir Parkinson hastaları için başarıyla uygulanmakta olan Derin Beyin Stimülasyonu (Beyin Pili) ameliyatının eğitimi verildi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Murat Vural, Nöroloji Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Serhat Özkan ve Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Serdar Ekemen tarafından, bir süredir Parkinson hastaları için başarıyla uygulanmakta olan Derin Beyin Stimülasyonu (Beyin Pili) ameliyatının eğitimini almak üzere Hindistan’dan gelen 2 beyin cerrahı ve 1 nörolog, eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine döndü. Hindistan’ın Chandigarh kentindeki Post Graduate Institute of Medical Education & Research (PGIMER)’te görev yapan doktorlar, aldıkları eğitimden memnuniyet duyduklarını ifade etti. ESOGÜ Hastanesi, Derin Beyin Stimülasyonu (Beyin Pili) konusunda dünyada referans merkezi olarak dikkat çekiyor.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954