banner1020
banner978

Gökçeada'da Artçı Sarsıntılar Sürüyor

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesine bağlı Kaleköy'de 5.3 şiddetinde meydana gelen depremin ardından artçı sarsıntılar sürüyor. 1 saat içerisinde Gökçeada'da 26 sarsıntı yaşandı.Sabah saat 08.33'te Çanakkale'nin Gökçeada ilçesine...

Gökçeada'da Artçı Sarsıntılar Sürüyor
Çanakkale'nin Gökçeada ilçesine bağlı Kaleköy'de 5.3 şiddetinde meydana gelen depremin ardından artçı sarsıntılar sürüyor. 1 saat içerisinde Gökçeada'da 26 sarsıntı yaşandı.

Sabah saat 08.33'te Çanakkale'nin Gökçeada ilçesine bağlı Kaleköy'de 5.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından bölgede sarsıntılar devam ediyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, 5.3’lük depremin ardından bölgede 1 saat içerisinde 26 sarsıntının meydana geldiğini açıkladı. AFAD’dan yapılan açıklamada, “Deprem başta Çanakkale ve Balıkesir’de olmak üzere civar illerde de hissedilmiş olup, herhangi bir can kaybına ve hasara yol açmamıştır. Söz konusu depremi takip eden bir saat içerisinde Başkanlığımız Ulusal Deprem Gözlem İstasyonları tarafından büyüklükleri 2.1 ile 4.1 arasında değişen 26 adet artçı deprem kaydedilmiştir. Deprem dış merkezine 16 km uzaklıktaki Gökçeada istasyonunda en yüksek ivme değeri K-G yönünde 86.6 gal olarak ölçülmüştür. Başbakanlık AFAD tarafından bölgedeki deprem aktivitesi 7/24 takip edilmektedir” denildi.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER