banner1014

Erkekler Evlenme Teklifi İçin Tüyo İstiyor

Demode görülerek unutulmaya yüz tutan düğün adetleri yeniden lüks düğünlere ilham olmaya başladı. Testi kırma, gelin hamamı, Fatma'nın eli, bereket narı, at nalı gibi adetler lüks düğünlerin bir parçası haline geldi.Meltemin Gelin...

Erkekler Evlenme Teklifi İçin Tüyo İstiyor
Demode görülerek unutulmaya yüz tutan düğün adetleri yeniden lüks düğünlere ilham olmaya başladı. Testi kırma, gelin hamamı, Fatma'nın eli, bereket narı, at nalı gibi adetler lüks düğünlerin bir parçası haline geldi.

Meltemin Gelin Dünyası markasıyla 5 yıldır düğün organizasyonları yapan Meltem Aydemir, "Klasik salon düğünleri yerine geleneksel adetler öne çıkmaya başladı. Eskiden Kaynanalar gelini hamamda görür ve oğlu için beğenirmiş. Gelin ve damadın ailesindeki kadınlar hamamda bir araya gelirmiş. Eğlenir yer içer ve gelinle sohbet edilirmiş. Zamanla kaybolan bu adeti şu anda çok daha gösterişli süsleme ve organizasyonlarla yeniden düzenliyoruz. Nostaljik bir düğün hayal eden gelinler başından aşağı altın liralar saçılmasını, kapı önünde testi kırma gibi adetleri istiyor. Artık nazar boncuğu yerine tüm mekanlara at nalı asılıyor. Şu anda Azerbaycan, Irak ve Almanya gibi ülkelere de düğün organizasyonları düzenliyoruz. Gelin ve Damatlar hayatlarının en güzel gününde organizasyon stresiyle uğraşmasın diye evlilik teklifinden balayına kadar her detayı planlıyoruz" dedi.

Meltem Aydemir blog yazan bir ev hanımıyken bir anda kendini uluslararası düğün organizasyonları yaparken bulduğunu ifade etti. Markaların ürünlerini eleştiren stil tavsiyelerinde bulunan yazılar yazdığını anlatan Aydemir, yakın bir arkadaşının ricasını kıramayarak söz kesme merasimini organize etmiş. Bizzat kendi tasarımı olan aksesuarlar ve ilginç fikirleri sayesinde herkes söz merasimini kimin düzenlediğini merak etmiş. Tamamen kendi tasarımı düğün aksesuarlarının kulaktan kulağa yayıldığını anlatan Aydemir, "Bir anda ürettiğim aksesuarlar internette dolaşmaya ve taklit edilmeye başlandı. Derken evlenme teklifi, söz, nişan, düğün, balayı programları düzenlemeye başladık. Meltemin Gelin Dünyası ve Breeze Wedding&Event adlı iki markamızla yurt dışında özellikle Almanya'daki Türk ailelere hizmet veriyoruz. Irak ve Azerbaycan da iş yaptığımız diğer ülkeler. Türk dizilerindeki evlenme sahneleri, özellikle Ortadoğu'dakileri çok etkiliyor. Dizilerdeki gibi evlenmek aynı kıyafet ve aksesuarları kullanmak isteyen çiftler oluyor. Bazen de Ortadoğu'daki Arap ülkelerden gelip Türkiye'de düğün yapmak isteyen ailelere de hizmet veriyoruz. Kültürel olarak Araplar da Türkler de düğünlerde gösterişi çok seviyor. Sade basit düğünler bizim kültürümüzde henüz yeterli kadar ilgi görmüyor. Çiftlerle günlerce konuşup neleri beğendiğini burcunu, renklerini her detayı öğrenip ona göre organizasyon hazırlıyoruz. Adeta ailelerinden biri gibi günlerce birlikte plan yapıyoruz. Düğünde asık suratlı kimse kalmasın diye herkesin taleplerini alıp tüm tarafları mutlu ediyoruz. Küçücük meselelerden bozulan düğünler var. Bu nedenle çok detaylı çalışıyoruz" diye konuştu.

ERKEKLER EVLENME TEKLİFİ İÇİN TÜYO İSTİYOR

Düğünde gelinlerin evlenme teklifinde ise damatların yoğun talepleri olduğunu anlatan Aydemir, "Evlenme teklifi yapmak için işinizden bir hafta izin almanız gerek. Artık kadınlar bir yemek ve tek taşla evlenme teklifini veya parkta dolaşırken birilerinin evlenme teklifi pankartı açılmasını istemiyor. Çünkü en önemli anları ve unutulmaz olması hedefleniyor. Erkekler orjinal fikirler bulamayınca zor duruma düşmemek için bizi arıyor. Demode teklifler yerine Tekneden akşam yemeği yerken gökyüzüne isminin yazmasını istiyor gelin. Veya bir güvercinin ayağında evlenme teklifi edilsin istiyor. Bazen damatlara adım adım yapacağı her şeyin provasını yapıyoruz. Evlilik teklifinden söze, bekarlığa veda partisinden, nişana, düğünden balayına kadar her detayın planlanmasını yapıyoruz. Mekan süslemelerinden, nikah şekerine, tepsiden halay mendiline kadar anahtar teslimi düğün yapıyoruz. Çiftlere sadece düğünün tadını çıkarmak kalıyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER