banner1028

Egitim-bir Genel Merkezi: “antalya’da Başörtülü Öğretmene Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz”

Eğitim-Bir Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Antalya’nın Konyaaltı Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde öğretmen Nezihe Şahin’e karşı yapılan alçakça saldırıyı kınıyoruz” denildi.Antalya’da dün sabah saat 8:30...

Egitim-bir Genel Merkezi: “antalya’da Başörtülü Öğretmene Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz”
Eğitim-Bir Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Antalya’nın Konyaaltı Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde öğretmen Nezihe Şahin’e karşı yapılan alçakça saldırıyı kınıyoruz” denildi.

Antalya’da dün sabah saat 8:30 sıralarında Pınarbaşı Mahallesinde bulunan AVM üstgeçidi altındaki otobüs durağında meydana gelen olayda, Antalya Konyaaltı RAM (Rehberlik Araştırma Merkezi)‘da öğretmen olarak çalışan 30 yaşındaki 3 aylık hamile Nezihe Şahin’in işe giderken kimliği belirsiz bir kişinin önce sözlü tacizine daha doğrusu küfür ederek ‘böyle başörtüsü ile sokağa çıkıyorsunuz’ sözleriyle beraber kafasına 10-15 defa vurularak darp edildiği belirtilen açıklamanın devamı şöyle:

“Bu olayla ilgili başta Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili bütün birimleri göreve davet ediyoruz. Bu olay apaçık inanç özgürlüğüne, fikir özgürlüğüne, insan onuruna ve bizleri dünyaya getiren annelik onuruna yapılmış bir saldırıdır. Sırf inançlarından dolayı şiddete maruz kalan öğretmen arkadaşımıza acil şifalar diliyoruz. Eğitim Bir Sen olarak şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu belirtip, bu saldırganın derhal bulunarak adli makamlarca cezalandırılmasını istiyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER