banner978

Egemen Bağış’tan Şafak Sezer’e Destek

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gezi Parkı olaylarına destek verdiği için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dileyen oyuncu Şafak Sezer’e sanat camiasında yapılan eleştirileri değerlendirdi. Sezer’in hür iradesiyle düşüncelerini...

Egemen Bağış’tan Şafak Sezer’e Destek
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gezi Parkı olaylarına destek verdiği için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dileyen oyuncu Şafak Sezer’e sanat camiasında yapılan eleştirileri değerlendirdi. Sezer’in hür iradesiyle düşüncelerini paylaştığını belirten Bakan Bağış, “Sayın Başbakanımızı sevdiğini, hayranlık beslediğini söyledi. Bundan daha da doğal bir şey olamaz. Kimin kimi seveceğine başkaları karar vermemeli” dedi.

AB ve Başmüzakereci Egemen Bağış, kızı Ecehan Bağış ile birlikte Küçükçekmece’de sokak iftarına katıldı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay tarafından karşılanan Bakan Bağış’a Küçükçekmeceliler yoğun ilgi gösterdi. Bakan Bağış iftar öncesi yaptığı konuşmada, ülkenin dört bir tarafında Ramazan’ın bereket ve coşkuyla yaşandığını belirterek, “Ama bu Ramazan’ın hazzını bizim kadar yaşayamayan kardeşlerimiz de var. Bugün maalesef Suriye’de Mısır’da, Arakan’da, Gazze’de dünyanın dört bir yanında inim inim inleyen kardeşlerimiz de var. Duaların kabul edildiği şu mübarek dakikalarda onları da dualarınızdan eksik etmeyin” şeklinde konuştu.

“Türkiye her geçen gün güçleniyor” diyen Bakan Egemen Bağış sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kimileri Türkiye’nin başına çorap örmek istiyor. Çorap kendi başlarının üzerine geçiveriyor. Çünkü bu millet yıllar sonra yakaladığı istikrarı, huzuru kaybetmek istemiyor. Çünkü bu millet geçmişte Menderes’i astırmanın, Özal’ı zehirlemenin bedelini çok ağır ödedi. Onun için Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirtmeyiz diyor. Allah şahittir bizim en büyük güç kaynağımız sizlersiniz. Biz başka lobilere sırtımızı dayamadık. Biz dış güçlerden güç almadık. Ama biz önce Hak’ka sonra halka güvenerek çıktığımız bu yola kefenlerimizle çıktık. Allah’ın izniyle sizler arkamızda durduğunuz sürece bizi de hiçbir güç yıkamaz.”

“SAYIN SEZER KENDİ TERCİHLERİYLE, KENDİ DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞMIŞTIR”

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, basın mensuplarının sorusu üzerine oyuncu Şafak Sezer’in Gezi Parkı olaylarına destek verdiği için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dilemesi sonucu aldığı tepkileri eleştirdi. Başbakan Erdoğan’dan özür dileyerek, özellikle sanat camiasının eleştirilerine maruz kalan Şafak Sezer’in kararına kimsenin karışma hakkı olmadığını belirten Bağış, “Ben onu sanat camiasının takdirine bırakıyorum. Sayın Sezer kendi tercihleriyle, kendi düşüncelerini paylaşmıştır. Bundan daha doğal bir şey de olamaz. Kendisi de zannediyorum gerekli cevapları verdi. Sayın Başbakanımızı sevdiğini, hayranlık beslediğini söyledi. Bundan daha da doğal bir şey olamaz. Diğer sanatçılarımızın da kendi takdirleridir. Kimin kimi seveceğine başkaları karar vermemeli” diye konuştu.

“İFTAR SOFRASINDA PAYLAŞTIĞIMIZ BİR LOKMA EKMEK DEĞİL, MUHABBETTİR”

İftar sofrasına ev sahipliği yapan Başkan Aziz Yeniay ise, vatandaşlara oluşturdukları birlik ve beraberlik tablosundan dolayı teşekkür ederek, “Yüce Mevla’ya ne kadar hamd etsem azdır. Her akşam bir mahallemizdeyiz. Her akşam bir sokak iftarındayız, komşularımızla birlikteyiz. Birliğimiz ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz ve dostluğumuz burada iftar sofralarında paylaştığımız aslında bir lokma ekmek değil. Muhabbettir, dostluktur, kardeşliktir. İşte bu birlik ve beraberlikten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İftarın ardından Bakan Bağış, Başkan Yeniay ve beraberindekilerle birlikte AK Parti standını ziyaret ederek, partililerle fotoğraf çektirdi.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954