banner1014

Ceylanpınar'da Oturma Eylemi Sona Erdi

Suriye'de bulunan Kürtlere destek vermek amacıyla BDP ve DTK öncülüğünde düzenlenen 'Rojava'yla Dayanışma Yürüyüşü' etkinlikleri, Ceylanpınar ilçesinde sona erdi.'Rojava'yla Dayanışma Yürüyüşü' etkinliği sona erdi. 3 Fidan...

Ceylanpınar'da Oturma Eylemi Sona Erdi
Suriye'de bulunan Kürtlere destek vermek amacıyla BDP ve DTK öncülüğünde düzenlenen 'Rojava'yla Dayanışma Yürüyüşü' etkinlikleri, Ceylanpınar ilçesinde sona erdi.

'Rojava'yla Dayanışma Yürüyüşü' etkinliği sona erdi. 3 Fidan Parkı'nda gerçekleşen eyleme; Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici de katıldı. Partililerle birlikte parkta halay çeken milletvekilleri, daha sonra buradan ayrılarak Diyarbakır'a hareket etti.

Milletvekili Aydoğan, "Son üç gündür Ceylanpınar halkı ve Resulayn halkı rahat bir uyku uyumakta çünkü El Nusra ve El Kaide militanları, çeteleri bulundukları alanları terk edip gitmişlerdir. Buradaki çatışma El Nusra ile El Kaide'den geliyormuş. O nedenle AK Parti Hükümeti'nin bu bölgedeki gelişmeleri değerlendirirken daha gerçekçi düşünmesi gerekiyor. Böyle düşünmediği müddetçe burada çıkacak Kürt ve Arap çatışmasının hiç kimseye faydası olmayacaktır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER