banner1020
banner978

Bodrum’da Ana Su Boru Hattı Patladı, Kara Yolu Ulaşıma Kapandı

Muğla’nın Bodrum ilçesi Güvercinlik mevkisinde ana su boru hattının patlamasıyla kara yolunu su bastı. Kaya ve taş parçaları ise çevre yolunu kapattı.Bodrum Güvercinlik Mahallesi Bodrum - Milas kara yolu üzerinde bulunan içme suyu ana borusu...

Bodrum’da Ana Su Boru Hattı Patladı, Kara Yolu Ulaşıma Kapandı
Muğla’nın Bodrum ilçesi Güvercinlik mevkisinde ana su boru hattının patlamasıyla kara yolunu su bastı. Kaya ve taş parçaları ise çevre yolunu kapattı.

Bodrum Güvercinlik Mahallesi Bodrum - Milas kara yolu üzerinde bulunan içme suyu ana borusu patlaması üzerine çevre yolunu kum, toprak ve su bastı. Su borusunun çıkardığı tazyikli su nedeni ile yol tamamen toprak ve taşla doldu. Su borusunun sabaha karşı patlaması olası bir faciayı engelledi. Yol kenarındaki yamaçtan fışkıran su beraberinde getirdiği kum ve toprakları yola bıraktı. Karşı yola geçen su bir araziyi ise sular altında bıraktı. Kilo metrelerce yolu kaplayan su can kaybına neden olmaması yetkilikleri sevindirdi. Bodrum istikametinden Milas istikametine giden yol ise yaklaşık 5 saat trafiğe kapatıldı. Yol açma çalışmaları için Bodrum Belediyesi ve Kaymakamlık seferber oldu. Yolu kapatan toprak kepçeler ile kamyonlara yüklenerek yol açma çalışmaları başladı. İlk belirlemelere göre ise can ve mal kaybının olmadığı yönünde. Tonlarca suyun ziyan olduğu yol 5 saatlik çalışma sonucunda trafiğe açıldı.

Olay yerinde bulunan Güvercinlik muhtarı Mehmet Gereme su borusunun patladığını belirterek “sabaha karşı su borusu batladı. Her hangi bir can ve mal kaybı yok. Gecen sene çok kötü olmuştu. Bu sefer ucuz kurtulduk. Bir problem yok arkadaşlar yol açma çalışmaları yapıyor”dedi

KORKULAN OLMADI

Gecen yıl Ekim ayında bir 5 yüz metre ötesinde patlayan içme suyu ana hattı, çok sayıda araç ve evlerde maddi hasara yol açmıştı. 11 ev su altında kalmış, 6 araç ise kullanılamaz hale gelmişti. Aynı su hattı 9 ay sonra sabaha karşı yine patladı. 5 yüz metre gerisinde patlaya ana su hattı bu sefer korkulanı yapmadı. Karşı şeride gecen su bir tarlaya kendini bıraktı. Gecen yılın aksine bu senen evler ve araçlar su altında kalmadı. DSİ bağlı olduğu öğrenilen ve 2 sene önce su dağıtımına geçilen hattın neden patladığı ile ilgili yetkililer ise araştırmalara başladı.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER