banner1028

Bayrama Yeni Evlerinde Girecekler

Konya Valiliği, evinin yanması sonucu 9 çocuğuyla ortada kalan kadına yeni evi yapılıncaya kadar aynı mahallede bir ev kiraladı.Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, evlerinin yanması nedeniyle sıkıntıya düşen Gönül Yılmaz ve çocuklarına...

Bayrama Yeni Evlerinde Girecekler
Konya Valiliği, evinin yanması sonucu 9 çocuğuyla ortada kalan kadına yeni evi yapılıncaya kadar aynı mahallede bir ev kiraladı.

Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, evlerinin yanması nedeniyle sıkıntıya düşen Gönül Yılmaz ve çocuklarına devletin şefkat elinin ulaşması için ailenin de kabul edebileceği bir geçici barınma tedbiri alınmasına ilk günden itibaren çalışıldığı hatırlatılarak, “Öncelikle Karatay Belediyesince Şefkat Evlerine yerleştirilme teklifi aile tarafından kabul görmemiş olup, yakınlarının bulunduğu Saraçoğlu Mahallesinden bir ev tedariki talep edilmiştir. İki günlük çaba sonucunda ailenin de kabul ettiği bir ev bulunmuş olup, bayram öncesinde temel ihtiyaçları da karşılanarak, ailenin bayramı huzur içerisinde geçirmesi temin edilecektir” denildi. Karatay Belediyesi’nin yanan evin yerine yeni evi inşa edinceye kadar Yılmaz ailesinin kiralanan evde kalacağı öğrenildi.

4 Ağustos Pazar günü merkez Karatay ilçesi Saracoğlu Mahallesinde eşi cezaevinde olan 9 çocuklu Gönül Yılmaz’ın barındığı tek katlı kerpiç ev çıkan yangında küle dönmüş, anne ve çocukları evsiz kalmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954