banner1025
banner978

Başkan Şakir Yücel Karaman: “şehitlerimizin Emanetisiniz"

Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, şehit aileleri ve gazilerle düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Başkan Karaman iftar programında yaptığı konuşmada, şehit yakınlarının ve gazilerin kendilerine vatan uğrunda şehit...

Başkan Şakir Yücel Karaman: “şehitlerimizin Emanetisiniz
Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, şehit aileleri ve gazilerle düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Başkan Karaman iftar programında yaptığı konuşmada, şehit yakınlarının ve gazilerin kendilerine vatan uğrunda şehit düşenlerin emaneti olduklarını söyledi.

Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, şehit yakınlarını ve gazileri iftar sofrasında ağırladı. Ramazan’ın her gününü Güngörenli hemşehrileriyle birlikte geçiren Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, ilçedeki şehit yakınları ve gazileri de unutmadı. Aralarında Kıbrıs gazilerinin, 2008’de ilçede meydana gelen patlama mağdurlarının, birçok şehit yakını ve gazinin bulunduğu iftar sofrası Cevizlik Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti.

İftar sofrasına Başkan Karaman’ın yanı sıra, İstanbul Milletvekili Bülent Turan, Muharip Gaziler Derneği İstanbul Şubesi üyeleri ve Başkanı Ahmet Kendigel, AK Parti Güngören İlçe Başkanı Ercüment Sever, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Haser ve İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Kerem Güvener katıldı.

Yeni çıkan yasa hakkında bilgiler veren Avukat Bülent Turan, “Yüreğimiz parçalansa da ateş düştüğü yeri yakar, şehit yakınları ve gaziler için hangi adım atılırsa atılsın acıların giderilemeyeceğini ancak bir nebze olsun yüreklere su serpmek bizim için en büyük onurdur” dedi.

Gelişen ekonomik koşullara paralel olarak şehit yakınlarına ve gazilere önemli imkanların sağlandığını ifade eden Turan, geçtiğimiz yıl hayata geçirilen bir düzenlemeyle "sivil terör mağdurluğu" kurumunun tesis edildiğini, bunun sosyal devlet ilkesi doğrultusunda önemli bir adım olduğunu fakat Güngören'deki patlamanın mağdurlarıyla yapılan toplantılar sonrasında uygulamada bir takım eksikliklerin tespit edildiğini söyledi.

Turan, Temmuz ayında yasalaştırılan Torba Kanun'la bu sıkıntıların önemli oranda giderilerek kamuda istihdamdan toplu ulaşıma, eğitim yardımlarından bağlanacak aylıklarda muhtaçlık şartının kaldırılmasına kadar birçok önemli düzenleme olduğunu belirtti. Bunların da yeterli olmadığını dile getiren Turan, Başbakan'ın şehit yakınları ve gaziler hususunda çok hassas olduğunu, koşullar ve imkan verdikçe terör mağdurlarının hakların genişletilmesi, durumlarının iyileştirilmesi ve mağduriyetlerinin giderilmesi için verdiği talimatların takipçisi olduğunu söyledi.

“BU SOFRADA BİR ARADA OLMAK BİZİM BİRLİKTELİĞİMİZ İÇİN ÖNEMLİ"

Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman ise, “Şehitlerimizin bizlere emaneti olan yakınları ve gazilerimiz, Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Ramazan’ın en güzel anlarında sizlerle birlikteyiz. Biz, Ramazan’da bu güzel anları sizlerle paylaşıyoruz. Dün akşam patlama mağdurlarıyla iftar yaptık. Bu akşam şehitlerimizin manevi ruhunda onların aileleriyle bu ülkeyi savunurken gazi olmuş büyüklerimizle beraberiz. Bu manevi atmosferde sizlerle olmaktan büyük onur duyuyoruz. Bu sofrada bir arada olmak bizim birlikteliğimiz için önemli. Bu ülke için hayatını feda etmiş, gazi olmuş büyüklerimizin manevi huzurunda bulunmak bizler için büyük onur. Ben bu vesileyle tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

“Sadece bu manevi atmosferi paylaşmak değil, önemli olan şehit ve gazilerimizin hak ettiği değeri vermek önemli” diyen Başkan Karaman, “Bununla ilgili olarak 5 sene önce bir çalışma başlattık. İlçemizden sorumlu milletvekillerimiz ve bugün burada bizimle birlikte olan özellikle avukat olması hasebiyle çok yardımları bulunan milletvekilimiz Bülent Turan, özellikle şehit yakınları ve gaziler için yeni düzenleme yaptılar. Şehitlerimizden geri kalanları onore edecek rahat ettirecek bir düzenleme yaptılar. Çalışma yapan tüm milletvekillerimize teşekkür ederim. Ramazan’ınızı, gelecek Kadir Gece’nizi ve bayramınızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Toplantı, AK Parti İlçe Başkanı Ercüment Sever'in, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman'ın ve AK Parti İstanbul Milletvekili Av. Bülent Turan'ın şehit yakınları ve gazilerin sorunlarını dinlemelerinin ardından sona erdi.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954