banner1020
banner978

87 Yaşındaki Zöhre Nine: “uzaya Bile Uçarım”

Tekirdağ’da yamaç paraşütü ile korkusuzca uçan 87 yaşındaki Zöhre Nine, “Herkes uçuyordu, ben de heves ettim, uçtum. Uzaya bile uçarım” dedi.Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü Başkanı Kadir Aksoy, 87 yaşındaki Zöhre...

87 Yaşındaki Zöhre Nine: “uzaya Bile Uçarım”
Tekirdağ’da yamaç paraşütü ile korkusuzca uçan 87 yaşındaki Zöhre Nine, “Herkes uçuyordu, ben de heves ettim, uçtum. Uzaya bile uçarım” dedi.

Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü Başkanı Kadir Aksoy, 87 yaşındaki Zöhre Dinler’i paraşütle uçurdu. Bastonunu atarak paraşüte binen Zöhre Nine, 625 metrelik Nişan Tepe’den Marmara Denizi’ne doğru uçmanın keyfini yaşadı.

Şen şakrak tavırları ile dikkat çeken 7 çocuk, 34 torun sahibi Zöhre Nine, Tokat’ta eşini kaybettikten sonra İstanbul’daki çocuklarının yanına yerleşmiş. Ancak memleket hasreti çeken Zöhre Nine’nin çocukları, bu hasretin bir nebze olsun azalması için annelerine, memleketi Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi Uçmakdere köyünden bir ev satın almış.

Yazları tatilini burada geçiren Zöhre Nine, havada uçan paraşütleri görünce çocuklarına kendisinin de uçmak istediğini söyledi. Annesinin isteğini yerine getiren çocukları ise, paraşüt derneği ile harekete geçerek annelerini uçurdu.

Havada çekilen görüntülerini bilgisayardan izleyen Zöhre Nine, çok heves ettiğini söyleyerek, “Uzaya bile uçarım. İlk defa uçtum, hiç korkmadım. Önce beni iple bağladılar, sonra denize doğru uçtum, çok zevkliydi” dedi.

Öte yandan, günlük işlerini kendisi gören Zöhre Nine, onlarca mani ve türkü bildiğini, çocuklarına sürekli mani ve türkü söylediğini ifade ederek, “Her işi yaparım içimden geliyor. Sabah ezanında kalkıp sürekli çalışıyorum” diye konuştu.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER