banner1028

Zirai İlaç ve Özel Sıvı-Toz Gübre Satışlarına Başlandı

Samsun'un 19 Mayıs ilçesi Ballıca Tarım Kredi Kooperatifinde Zirai ilaç ve özel sıvı-toz gübre satışına başlanıldı.

Zirai İlaç ve Özel Sıvı-Toz Gübre Satışlarına Başlandı

Samsun'un 19 Mayıs ilçesi Ballıca Tarım Kredi Kooperatifinde Zirai ilaç ve özel sıvı-toz gübre satışına başlanıldı.

HER DAİM ÇİFTÇİMİZİN YAYINDAYIZ

 Ballıca Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Barış Var, ”Ballıca Tarım Kredi Kooperatifimiz Bundan böyle çeltik, fındık, buğday mısır gibi bütün tahıl, sebze ve meyvelerde çiftçilerimizin kullanımına ihtiyaç duyacağı zirai ilaçların ve özel sıvı- toz gübrelerin satışı noktasında çiftçilerimize hizmet vermeye başladığını söyledi. Çiftçilerimize hizmet verme noktasında daha önce Kooperatifimizde bulunmayan ve çiftçilerimizin gerek duyduğu zaman Bafra veya diğer yerleşim yerlerine giderek satın aldığı zirai ilaç ve sıvı toz gübre ürünlerini, artık daha kolaylıkla ulaşabilecekleri Ballıca Tarım Kredi Kooperatifimizde çiftçilerimizin hizmetine sunduklarını belirtti.

SÖZLEŞMELİ ÜRETİME DESTEK.

Barış Var Yaptığı açıklamada, Ballıca Tarım Kredi Kooperatifi, faaliyet alanı içindeki yerleşim yerlerinde Çeltik, Yağlık ayçiçeği ve yemlik dane mısır üretecek ortaklarına bu yıl alım garantisi ve prim desteği sağlayacak ”dedi.

TON BAŞINA 130 İLE 300 TL DESTEK

 Ballıca Kooperatifimizin faaliyet alanı içerisinde ki yerleşim yerlerinde sözleşmeli üretim modeli uygulanarak alım yapılacağını belirten Ballıca Tarım Kredi Kooparatifi Müdürü Barış Var,Sözleşmeli üretim modeli, üretici açısından satış riski olmadan ürününü pazarlaması, tüketici açısından gıda arz güvenliği, tarımsal endüstri açısından ise rekabet gücünü artırıcı nitelikteki ham madde tedariki için son derece önemlidir. Sözleşmeli üretim modeli, 'neyi, nerede, kiminle, nasıl üreteceğiz?' sorularına cevap bulan planlı üretim sürecini kapsamaktadır Kooperatifimizle sözleşme yapan üreticilerimize açıklanan çeltik ve yemlik dane mısır alım fiyatları üzerinden ton başına 130 lira, yağlık ayçiçeği ürünü içinse ton başına 300 lira ilave prim ödeyeceğiz. Geçmiş yıllarda bizlerle sözleşme yapan ortaklarımız bu modelden çok memnun. Bu model, tohumun ekilişinden başlayarak ürünün tüketicinin sofrasına gelinceye kadarki bütün süreçlerine dahil olmamıza olanak sağlıyor. Bu kapsamda sözleşme imzalamak isteyen üreticilerimizin kooperatifimize başvurması veya telefonla ulaşması yeterli olacaktır diyen Barış Var bundan böyle de daha farklı hizmetlerinin artarak devam edeceği "ifadelerini kullandı.

HARUN YAZICI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER