banner1028

Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Bafra’da Gerçekleştirildi

Samsun’un Bafra ilçesinde gerçekleştirilen toplantıda ilçelerinin mevcut tarımsal durumu ve önümüzdeki dönemin yol haritası görüşüldü.

Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Bafra’da Gerçekleştirildi

Samsun’un Bafra ilçesinde gerçekleştirilen toplantıda ilçelerinin mevcut tarımsal durumu ve önümüzdeki dönemin yol haritası görüşüldü.

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilerek, 28.12.2022 Çarşamba günü Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Yılsonu Değerlendirme Toplantısı'nda; Samsun ve ilçelerinin mevcut tarımsal durumu ve önümüzdeki dönemin yol haritası görüşüldü.

Tarım ve Orman Samsun İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “İl ve İlçe Müdürlüklerimizin 2022 yılı faaliyetlerinin yanı sıra Bakanlığımız, Büyükşehir Belediyemiz ve DOKAP kaynaklarıyla 2022 yılında İlimizde gerçekleşen Projeler, 2023 yılı için planlanan faaliyetler ve Samsun İli Tarımsal Üretim Eylem Planı kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirildiği Toplantıda bir konuşma yapan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürümüz İbrahim Sağlam: "Bugün burada, değerli katılımcılarla 2022 yılı içerisinde gerek ilçelerimizde yürütülen projelerimiz ve gerekse de Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu diğer tarımsal konularla ilgili genel bir değerlendirme ve bilgilendirme yapacağız. Hedefimiz; üreten kesimin gelir ve yaşam standardını artırarak, insanların doğduğu yerde doymasını sağlamak suretiyle, öteden beri süregelen kırsaldan büyük şehirlere göçü önlemek ve hatta bu durumu tersine çevirerek insanları köylere ve tarımsal üretime yeniden kazandırmaktır.

2022 yılı; pandeminin azalan olumsuz etkilerine karşın, bu kez de küresel ekonomik kriz sebebiyle artışa geçen enerji fiyatlarının, tarımsal üretimin olmazsa olmazı gübre ve akaryakıt fiyatlarına ister istemez yansıdığı zor bir yıl olmasına rağmen, Devletimizin sübvansiyon ve destekleriyle belki de en asgari düzeyde hissettiğimiz ve kurumsal hedeflerimiz anlamında da başarılı bir yıl olmuştur. Bu anlamda, sahada ve gereken her aşamada çalışmalarımızda emeği geçen personelimize, İlçe ve Şube Müdürlerimize teşekkür ediyorum. 2023 yılının da yine birlik ve beraberlik içinde, Devletimizin 'Sen Üret Yeter' sloganıyla gösterdiği destek ve kolaylıklar sayesinde Ülkemiz ve İlimiz tarımı için hayırlara vesile olmasını diler, bol bereketli bir üretim sezonu dilerim." dedi.

Bafra Kaymakam Cevdet Ertürkmen ise burada yaptığı konuşmasında: "Baktığımız zaman Samsun çok büyük farklılıklar arz ediyor. Sahil ilçelerimiz var, iç kesimde ilçelerimiz var. Coğrafya çok faklı, ürün deseni çok farklı. Balıkçılıktan geçiyoruz, yazlık kışlık sebzeye, oradan fındığa geçiyoruz, sonra şeker pancarına geçiyoruz veya çok farklı bir konuya kenevire geçiyoruz. Coğrafyanın farklılığı bize ürün çeşitliliği sunuyor. Dolayısıyla sizler İlçelerde, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nü temsil eden insanlar olarak çok farklı ürün deseni ile çok farklı konularla çok farklı mevzuatla uğraşıyorsunuz. Bu vesile ile Samsun büyük bir farklılık arz ediyor, diğer bazı illere göre. Samsun'un coğrafya özelliğinden dolayı tarımın sevk ve idaresi gerçekten zor. O vesile ile sizlere büyük işler düşüyor. Ben, bugün burada Tarım ve Orman Bakanlığı'nın politikalarını uygulayan siz değerli idarecilerimizle beraber olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, Toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Toplantıya, İl Müdürümüzün yanı sıra; Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner,  Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Baykut, Bafra Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Metin, Bafra Sebze Üreticileri Birliği Başkanı Adem Aşçı, Bafra Tahıl Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Toker, İl Müdür Yardımcımız Nail Kırmacı, İlçe Müdürleri ile Şube Müdürlerimiz katılım sağlamışlardır” ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER