banner1028

Şirinköy’lü Besiciye Üçüz Buzağı Sürprizi

Samsun’un Alaçam ilçesinde bir besicinin ineği, bir batında üçüz buzağı doğurdu.

Şirinköy’lü Besiciye Üçüz Buzağı Sürprizi

Samsun’un Alaçam ilçesinde bir besicinin ineği, bir batında üçüz buzağı doğurdu.

Alaçam ilçesi Şirinköy Mahallesi'nde hayvancılıkla geçimini sağlayan Yaşar Ceylan, ilk defa başına böyle bir şey geldiğini söyledi.

Şirinköy Mahallesi'nde yaşayan Yaşar Ceylan ineğinin doğumu için ahıra girdim birkaç dakika arayla iki dişi bir erkek, üçüz buzağı sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. 10 yıldır büyükbaş hayvan üreticiliği yaptığını, ilk defa başına böyle bir şey geldiğini söyledi.

Üçüz buzağıların kendisini çok mutlu ettiğini anlatan Ceylan, "Çok sevinçliyim. Büyükbaş hayvan üreticiliği yaptığım için memnum, 10 yıldır üretim yapıyorum. Böyle bir olay ilk defa başıma geliyor. Ayrıca ülke ekonomisine ve hayvancılık sektörüne katkımız olduğundan da mutluyum. Çok seviniyorum." dedi. Sığır yetiştiriciliğinde üçüz doğumun nadiren görüldüğünü ifade eden Yaşar Ceylan ise kendisi için de şaşırtıcı bir durum olduğunu söyledi.

Ceylan, "9 ay önce suni tohumlama ile gebe bırakılan ve hamileliği boyunca hep takip ettiğimiz simantal melezi ineğimizden, üçüz buzağı almak nasip oldu. Üçüzlerimizin ve annemizin durumları gayet sağlıklı dedi”.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER