banner1028

Samsun TSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi Hizmete Açıldı

İş, ticari, tüketici ve kira uyuşmazlıklarında Samsun iş dünyasına hizmet sunmak amacıyla hayata geçirilen Samsun STSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Samsun TSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi Hizmete Açıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde yaptığı büyük altyapı yatırımları ile dikkat çekiyor. 4 yılda kentte 2 milyon 678 bin 857 metre içme suyu hattı döşenirken toplamda 3 milyar 497 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Su altyapısı ile ilgili çok ciddi bir yatırım yaptık. Susuz mahalle bırakmamak için canla başla ekiplerimiz çalışıyor. İçme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu hatlarından içme suyu arıtma ve atık su arıtma tesislerine kadar her türlü altyapı konusunda çok ciddi bir çalışma gerçekleştirdik” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalarla kentteki alt ve üst yapıyı güçlendiriyor. Bu kapsamda Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından son 4 yılda su altyapısı ile ilgili çok ciddi bir yatırım gerçekleştirildi. 17 ilçede yeni içme suyu, kanalizasyon, yağ

İş, ticari, tüketici ve kira uyuşmazlıklarında Samsun iş dünyasına hizmet sunmak amacıyla hayata geçirilen Samsun STSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) çatısı altına kurulan Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. İş, ticari, tüketici ve kira uyuşmazlıklarında Samsun iş dünyasına hizmet verecek olan Samsun TSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin açılışında konuşan Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Uyum Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Çiçek, Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin önemine işaret ederek, hayırlı olması temennisinde bulundular.

 “Samsun iş dünyasına hayırlı olsun”

Samsun Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin iş dünyası camiasına hayırlı olmasını dileyen Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Ticari hayattaki hız ve beraberindeki değişimlerle birlikte hukuki ihtilaflar da hızla çoğalıyor. Bunun neticesi olarak da ihtilafların çözümü için uzun meşakkatli bir süreç başlamaktadır. Ticari hayatın önünü tıkadığından, bu ihtilafların hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması iş dünyası açısından büyük önem taşıyor. İtirazla, temyizle beraber bir davanın çözüme kavuşturulması iyimser bir yaklaşımla dört yıl sürüyor. Çözüme kavuşması beklenen bir davanın yıllarca sonucunun beklenmesi, ticari hayatı sekteye uğratmakta bu durum bazen bir domino taşı etkisi yaratarak zincirleme olarak işletmenin sonunu da getirebiliyor. İşte bu noktada TOBB Uyum Başkanımız Sayın Cemil Çiçek’in Adalet Bakanlığı döneminde alternatif bir çözüm olarak başlattığı arabuluculuk sistemine ilişkin olarak TOBB bünyesinde kurulan UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi, artık Odamız çatısı altında da hizmet verecek. Düşük maliyet, kısa sürede neticelenmesi, gizlilik ve güvenilirlik, uzmanlık gibi anahtar kriterler üzerine kurulan bu sistemin Samsun’da önemli bir parçası olan Samsun Tahkim ve Arabuluculuk Merkezinin camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Açılışa ayrıca, KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen Oda ve Borsa Başkanları katıldı.

mursuyu hatları döşenirken işlevini kaybetmiş olan, yetersiz kalan veya tahribata uğramış eski hatlar ise yenilendi.

Özellikle kırsal bölgelerdeki mahallelerin su ile ilgili sorunlarını gidermek için ekipler yoğun mesai harcadı. Bu kapsamda SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından son 4 yılda 2 milyon 678 bin 857 metre içme suyu, 360 bin 752 metre kanalizasyon ve 84 bin 711 metre yağmursuyu hattı yapıldı. 7 adet içme suyu ile 5 adet atık su arıtma tesisi hizmete alındı. SASKİ tarafından son 4 yılda yapılan yatırım tutarı toplam 3 milyar 497 milyon 274 bin 732 lira oldu.

ALT YAPIYA 4 YILDA 3.5 MİLYARLIK YATIRIM

Samsun için hep daha iyisini, daha güzelini yapma heyecanı ile çalıştıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Atık su arıtma ve içme suyu arıtma tesislerinden altyapıya, içme suyu depolarının inşasından bakım onarımına, üst yapıdan dere ıslah ve temizlik çalışmalarına, sağlıklı içme suyu temininden yağmur suyu hatları ve ızgaralarının temizliklerine kadar hizmet sahamız içerisinde yer alan her alanda vatandaşımızın yanındayız. Altyapı projelerimizin geleceğe atılmış bir mühür olduğunu çok iyi biliyoruz. Göreve başladığımız günden bugüne kadar alt yapıya 3 milyar 497 milyon, 274 bin 732 lira yatırım yaptık. Samsun'un 17 ilçesinde dev bütçeli alt yapı yatırımları inşa etmeye devam ediyoruz" dedi.

SAMSUN'UN HER NOKTASINA HİZMET

Altyapı çalışmalarının planlanan programlar dâhilinde süreceğini de vurgulayan Başkan Demir, "SASKİ Genel Müdürlüğümüz altyapı yatırımları ile vatandaşlarımıza sunduğu hizmet kalitesini her geçen gün yukarıya taşıyor. Sağlıklı, sürdürülebilir su ve kanalizasyon hizmetini Samsun'un her noktasına ulaştırabilmek için çalışmalar aralıksız sürüyor. Tek arzumuz var. O da Samsunlu vatandaşlarımızın daha konforlu, daha kaliteli, daha sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yarınlarımıza daha yaşanılır bir çevre bırakmak" diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER