banner1014

Mandalarda Suni Tohumlama Proje Toplantısı Yapıldı

2020 yılında başlatılması planlanan Suni Tohumlama Uygulamaları ile Etçi ve Kombine Irkların Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Manda Türünde Suni Tohumlama Uygulamalarının Yaygınlaştırılması amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda, 20.07.2020 tarihi ve saat 14:00'de bir toplantı gerçekleştirildi.

Mandalarda Suni Tohumlama Proje Toplantısı Yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, 2020 yılında başlatılması planlanan Suni Tohumlama Uygulamaları ile Etçi ve Kombine Irkların Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Manda Türünde Suni Tohumlama Uygulamalarının Yaygınlaştırılması amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda, 20.07.2020 tarihi ve saat 14:00'de bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya,  İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM, Müdür Yardımcısı Bekir KARAOSMANOĞLU, Hayvancılık Genel Müdürlüğünden Veteriner Hekim  Hakan ÜLGEY, Veteriner Hekim Hüseyin Kürşat YÖRECİ, Samsun Damızlık Manda  Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail METİN, Birlik üyesi ve Hayvan Sağlığı & Yetiştiriciliği  Şube Müdürü Rukiye PINAR ve ilgili personel katıldı.

Toplantıda konuşan Samsun İl Müdürü İbrahim SAĞLAM: "Manda ırkının devamlılığı, verim özelliklerinin arttırılması ve ıslah çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi adına suni tohumlama büyük önem arz etmektedir. Uygulanacak proje kapsamında manda ıslahında yeni bir döneme geçilerek daha sağlıklı ve kaliteli bir gen elde edilecek ve bu sayede mandalarda et ve süt üretiminde daha verimli bir sonuç almak mümkün olacaktır." dedi.

Projede kullanılmak üzere gerekli sarf malzemelerinin planlanması yapılarak ekipman tedarik çalışmalarının başlatılması ile ilgili bilgilendirme ve istişare yapılmasıyla toplantı sona ermiştir.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER