banner1028

İşverenlere Nitelikli Personel Büyükşehir'den

İşverenin nitelikli eleman ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılayan Büyükşehir Belediyesi İstihdam ve Kariyer Merkezi'nin çalışmalarından iş dünyası da memnun.

İşverenlere Nitelikli Personel Büyükşehir'den

İşverenin nitelikli eleman ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılayan Büyükşehir Belediyesi İstihdam ve Kariyer Merkezi'nin çalışmalarından iş dünyası da memnun.

Samsun Büyükşehir Belediyesi İstihdam ve Kariyer Merkezi, vatandaşların işsizlik sorununa hızlı katkı sunmanın yanında aynı zamanda iş dünyasının nitelikli eleman ihtiyacını da karşılıyor. İşverenlerin sık sık şikayet ettiği ‘nitelikli personel bulamıyoruz' sorununa hızlı bir şekilde cevap veren Büyükşehir Belediyesi, İstihdam ve Kariyer Merkezi aracılığı ile işverenden aldığı personel ihtiyacı niteliklerini sisteminde depolayarak doğru işe doğru kişiyi yönlendiriyor.

NİTELİKLİ ÇALIŞAN BULAMAMA SORUNUNA ÇÖZÜM GETİRDİ

Verilen hizmetin güzel bir uygulama olduğunu belirten SAMPA Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Üstündağ, "Kariyer Merkezi geniş bir iş birliği ve diyalogla işsizlik, iş bulamama, en önemlisi de biz işverenler için nitelikli çalışan bulamama sorununa bir çözüm getirdi” dedi.

ZAMAN KAYBIMIZ ÖNLENİYOR

SBT Otomasyon Sistemleri Fabrika Müdürü Serkan Çayır da, "Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Verilen hizmet gerçekten güzel ve faydalı. Eleman ihtiyacımız olduğunda birçok kişiyle görüşmek yerine kriterlerimize uygun personel bize gönderildiği için daha hızlı bir şekilde görüşmelerimiz gerçekleşiyor. Kariyer Merkezi zaman kaybından bizi kurtarmış oluyor" şeklinde konuştu.

BELEDİYEMİZE VE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

“İstihdam Merkezi ile tanışmamız oradaki kariyer danışmanlarının fabrikamızı ziyareti ile başladı” diyen Adıyörem Çiğköfte Genel Koordinatörü Göktuğ Kefeli ise, "Yapılan çalışmalar bize anlatıldı. Biz de ihtiyacımız olan personeli bulma konusunda Merkez ile çalışmaya karar verdik. İyi ki de Büyükşehir ile çalışmışız. Gerçekten gönderilen her personel bizim aradığımız nitelikte. Normalde eleman ihtiyacımız için verdiğimiz ilanlarda bize yüzlerce başvuru olurdu ve içlerinden eleme yapmaya kalkmak günler sürerdi. Şimdi durum çok farklı. İstediğimiz nitelikteki personel bize anında gönderiliyor ve sayı bakımından da zaten seçilmiş kişiler olduğu için kısa bir görüşme sonrasında gelen kişileri işe başlatabiliyoruz. Hizmeti veren Büyükşehir Belediyemize ve belediye başkanımız Mustafa Demir'e çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Uzman Cerrahi Aletler Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Seyhan ve Çağrı Tekstil Genel Müdürü Özcan Keskinsoy da merkezin kendilerine sunduğu hizmetten memnuniyetlerini dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e teşekkür etti.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER