banner1014

Gulfood Uluslararası Gıda Fuarı’nda Pakun Rüzgarı

Türkiye’nin ve dünyanın yenilikçi un şirketi Pakun, dünyanın en büyük gıda fuarı olma özelliği taşıyan ‘Gulfood Dubai’de ilgi odağı oldu.

Gulfood Uluslararası Gıda Fuarı’nda Pakun Rüzgarı

Türkiye’nin ve dünyanın yenilikçi un şirketi Pakun, dünyanın en büyük gıda fuarı olma özelliği taşıyan ‘Gulfood Dubai’de ilgi odağı oldu. Pakun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlkay Durgun, “Ulusal ve uluslararası un pazarındaki yenilikçi rolümüzü pekiştirmek ve gıda güvenliği ile yeni teknolojiler konularında yeni açılımlara imza atmak adına buradayız” dedi.

Dünya gıda sektörüne yön veren Gulfood gıda fuarı bu yıl, aralarında Pakun’un da bulunduğu 5 binden fazla dünya şirketini bir araya getirdi. Fuarda, Türkiye’nin yanı sıra 3 kıtada 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan yenilikçi un şirketi Pakun’un standı, uluslararası gıda firmaları ile ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. 20-24 Şubat tarihlerinde Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşen Gulfood Uluslararası Gıda Fuarı’na, Pakun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlkay Durgun ile Pakun Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Durgun da katıldı.

Pakun standında ziyaretçiler, sektörde 50 yıllık deneyime sahip şirketin Türkiye ve dünya un pazarındaki etkinliğiyle ilgili bilgi aldı. Pakun’un standı, mevcut ve yeni müşterileri bir araya getirerek sektörle ilgili yeniliklerin yanı sıra pazar araştırmalarının da masaya yatırıldığı inovatif felsefesiyle öne çıktı. Dünya gıda üreticilerini bir araya getiren Pakun standında ayrıca, şirketin uluslararası arenadaki önemli rolünü gösteren dijital yurt dışı kataloğu da dikkat çekti.

Pakun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlkay Durgun, “Dünyanın en büyük gıda fuarında Pakun olarak Türkiye’yi temsil etmenin gurunu yaşıyoruz. Ulusal ve uluslararası un pazarındaki yenilikçi rolümüzü pekiştirmek ve gıda güvenliği ile yeni teknolojiler konularında yeni açılımlara imza atmak adına buradayız” ifadelerini kullandı.

Gulfoood Hakkında

300 bin metrekare alanda kurulan Gulfood Uluslararası Gıda Fuarı dünya yiyecek-içecek endüstrisinden üreticileri, toptancıları, perakendecileri, distribütörleri, otelcileri ve yöneticileri her yıl bir araya getiriyor. Bu yıl, 125 ülkeden 98 bin ziyaretçiye kapılarını açan fuarda 10 milyar dolardan fazla ticaret anlaşması yapıldığı kaydedildi.

Ünlü şeflerin şovlarıyla zenginleşen Gulfood Gıda Fuarı ayrıca, kuruyemiş, kuru gıda, hazır yemek, çorba, gurme gıda, süt ürünleri, fonksiyonel gıdalar, otel ürünleri, gıda üretim teknolojileri, ekipmanları, gıda işleme, etiketleme ve paketleme teknolojileri, gıda hijyeni, yemek malzemeleri ve hizmetleri konularında da dünya liderlerini bir araya getirdi.

H. Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER